Nowe śledztwo Jakuba Kani! Czy będzie jego ostatnim?

Tam, gdzie sąsiedzi mogą się dzielić opłatkiem, ale nie sprawami z przeszłości...

Czego szukał po wojnie na Śląsku Opolskim światowej sławy kompozytor Aram Chaczaturian? Czy został przysłany przez NKWD? Czy on także był oprawcą?

Wyjątkowo trudna i ściśle poufna sprawa wagi państwowej wiedzie Jakuba Kanię – specjalistę od śledztw historycznych – do Grodkowa, którego szarą eminencją jest radna sejmiku wojewódzkiego, Iwona Kern.

Dlaczego wyszła za mąż za człowieka, którego powinna nienawidzić?
O co tragicznie poróżniły się ich rodziny?
Jakie tajemnice kryją ruiny jednej z najwspanialszych niegdyś rezydencji magnackich w Europie, do której dwieście lat temu sprowadzono całą orkiestrę na intrygujący koncert dla... dwóch osób?
Jak połączą się losy porzuconej przez matkę czteroletniej Joanny Gryzik i „diabła z Rudy”, potwornie okaleczonego w młodości i oszpeconego odludka Karola Goduli?
Czym była „tajemnicza melodia”, którą nie tylko prokurator Kania próbuje odszukać?

Trzymające w napięciu wydarzenia wokół sprawy Chaczaturiana, prawdziwej bajki o Kopciuszku, przeklętych nut oraz rodzinnych sekretów i tajemnic pałacu w Kopicach stawiają pod znakiem zapytania nie tylko dalszą karierę prokuratora Jakuba Kani, ale przede wszystkim naszą przespaną noc…

O autorze ebooka „Kołysanka”:
Maciej Siembieda – pisarz z trzydziestoletnim doświadczeniem reporterskim, skupiony głównie na śledztwach historycznych. Trzykrotnie otrzymał za nie nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, uznawaną za najwyższy laur zawodowy w kraju. Tropienie zagadek z przeszłości jest najczęstszym tematem jego kilkuset reportaży publikowanych od paryskiej „Kultury” po polskie gazety regionalne.
Od 2017 r. wydaje powieści sensacyjne z prokuratorem Jakubem Kanią w roli głównej. Siembieda napisał również thriller historyczny • Gambit oraz sensacyjną sagę • Katharsis. Znakiem rozpoznawczym autora jest budowanie opowieści na podstawie zdarzeń, które miały miejsce w rzeczywistości.

W serii „Jakub Kania” ukazały się powieści:
• ebook „444”
• audiobook „444”

• ebook „Miejsce i imię”
• audiobook „Miejsce i imię”

• ebook „Wotum”
• audiobook „Wotum”

• ebook „Kukły”
• audiobook „Kukły”

„Kołysanka” – jak czytać ebook?
Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio na swoim smartfonie lub tablecie.
Masz czytnik ebooków (Kindle, PockeBook, inkBook itp.)?
Pobierz plik elektroniczny epub lub kindle mobi i czytaj tak, jak lubisz.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem książki.