„Obecnie ryzyko jest większe niż kiedykolwiek. Każdy, kto przeszedł COVID, nigdy tego nie zapomni. Tak jak II wojna światowa zmieniła sposób, w jaki pokolenie moich rodziców patrzyło na świat, tak COVID zmienił sposób, w jaki my go postrzegamy. Nie musimy jednak żyć w strachu przed następną pandemią. Świat może zapewnić wszystkim podstawową opiekę lekarską i być gotów reagować i powstrzymywać kolejne choroby.

Każdy rozdział tej książki omawia jeden z kroków, które musimy podjąć, aby się przygotować. Składają się one na plan wyeliminowania pandemii jako zagrożenia dla ludzkości i zmniejszenia ryzyka, że ktokolwiek będzie musiał przeżyć w przyszłości kolejny COVID” – Bill Gates

Pandemia COVID-19 jeszcze się nie skończyła. Rządy na całym świecie próbują nad nią ostatecznie zapanować, a jednocześnie zaczynają myśleć o tym co dalej.

• Jak możemy zapobiec kolejnej pandemii, która zabije miliony ludzi i zniszczy światową gospodarkę?
• Czy w ogóle możemy mieć nadzieję, że nam się to uda?

Bill Gates wierzy, że odpowiedź brzmi: „tak”. Napisał książkę, która w jasny i przekonujący sposób pokazuje, czego świat powinien się nauczyć dzięki pandemii wirusa wywołującego COVID-19, i sugeruje, co każdy z nas może zrobić, aby zapobiec podobnej katastrofie.

Opierając się na wiedzy najlepszych światowych ekspertów oraz na własnym doświadczeniu w zwalczaniu śmiertelnych chorób nabytym dzięki Fundacji Gatesów, autor najpierw pomaga przyswoić wiedzę naukową o chorobach zakaźnych. Następnie pokazuje, jak kraje świata, współpracując ze sobą i z sektorem prywatnym, mogą nie tylko zapobiec kolejnej katastrofie podobnej do COVID-u, ale także wyeliminować choroby układu oddechowego, w tym grypę. To mocne i o najwyższym znaczeniu wezwanie od jednego z największych i najskuteczniejszych współczesnych myślicieli i działaczy.

O autorze ebooka „Jak zapobiec kolejnej pandemii”:
BILL GATES jest technologiem, liderem biznesu i filantropem.
W 1975 roku wraz ze swoim przyjacielem z dzieciństwa Paulem Alenem założył firmę Microsoft. Obecnie współprowadzi Bill & Melinda Gates Foundation,gdzie od ponad 20 lat zajmuje się problemami zdrowia na świecie oraz globalnego rozwoju, m.in. zapobieganiem pandemiom, eradykacją chorób, trudnościami z dostępem do wody i jej jakością, kwestiami standardów sanitarnych i higienicznych. Ma troje dzieci.

„Jak zapobiec kolejnej pandemii” – jak czytać ebook?
Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio na swoim smartfonie lub tablecie.
Masz czytnik ebooków (Kindle, PockeBook, inkBook itp.)?
Pobierz plik elektroniczny epub lub kindle mobi i czytaj tak, jak lubisz.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem książki.
Wolisz słuchać?
W Publio.pl książka dostępna jest także w formacie mp3 jako „Jak zapobiec kolejnej pandemii” audiobook.