Ustawa Prawo zamówień publicznych. Ujednolicony tekst ustawy - stan prawny na 16 kwietnia 2014

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Stron: 161

Opłacalność: 23.48 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Jeszcze bardziej – aż do progów unijnych – rosną limity bezprzetargowych zakupów dokonywanych dla celów badawczych i kulturalnych.

Nowe progi dla instytutów naukowych (np. należących do PAN) to 134 tys. euro, a dla uczelni wyższych oraz instytutów badawczych 207 tys. euro. Dotyczą one wyłącznie zakupów na potrzeby prac badawczych, eksperymentalnych, naukowych lub rozwojowych, „które nie służą prowadzeniu przez zamawiającego produkcji seryjnej, której celem jest osiągnięcie rentowności rynkowej lub pokrycie kosztów badań czy rozwoju”. Ustawa Prawo zamówień publicznych nie będzie stosowana także w przypadku zakupów usług i przedmiotów potrzebnych do badań zleconych instytucji naukowej przez biznes.

Podobne progi jak w nauce będą obowiązywały dla działalności kulturalnej i gromadzenia zbiorów bibliotecznych.

W nowelizacji także:
• doprecyzowano wyłączenia stosowania przepisów ustawy dotyczących usług w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych oraz świadczenia usług badawczych (art. 4 pkt 3 lit. e),
• rozszerzono przesłanki zastosowania zamówienia w trybie z wolnej ręki w zakresie zamówień na dostawy rzeczy wytwarzanych w celach badawczych, eksperymentalnych, naukowych lub rozwojowych, które nie służą prowadzeniu przez zamawiającego produkcji seryjnej, mającej na celu osiągnięcie rentowności rynkowej lub pokryciu kosztów badań lub rozwoju, w sytuacji, gdy zamówienie może być wykonane tylko przez jednego, konkretnego wykonawcę (art. 67 ust. 1 pkt 1a),
• wprowadzono możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w związku z nieprzyznaniem środków na sfinansowanie danego zamówienia z dziedziny badań i rozwoju (art. 93 ust. 1b).
Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 37,81

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
37,81 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
45,19 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
45,19 zł legimi.com
pdf
43,61 zł swiatebookow.pl
pdf
  29,40 zł
w programie Nexto Premium
46,55 zł nexto.pl
pdf
49,00 zł publio.pl

praca zbiorowa - inne e-booki

E-booki podobne do "Ustawa Prawo zamówień publicznych. Ujednolicony tekst ustawy - stan prawny na 16 kwietnia 2014"