ISBN:9788327154330

Więcej krwi

Autor: Jo Nesbø

Seria wydawnicza: Krew na śniegu, część 2.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Stron: 216

Opłacalność: 8.59 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Kolejna świetna powieść kryminalna znanego norweskiego pisarza.

Jon ucieka przed zemstą Rybaka – szefa branży narkotykowej z Oslo, któremu się naraził ściągając na siebie wyrok śmierci. Bohater znalazł się w życiu w sytuacji granicznej, stracił wszystko a teraz ma do stracenia ostatnie co mu zostało – życie.

Z mrocznego wielkomiejskiego świata przestępczego trafia do małej miejscowości na dalekiej północy Norwegii, gdzie zmrok nie zapada nigdy, bo obecnie panuje tu dzień polarny. Pomoc okazuje mu Lea, zagadkowa kobieta samotnie wychowująca dziesięcioletniego syna, Knuta. Między bohaterami zaczyna rodzić się więź.

Ciemna przeszłość Jona nie pozwala mu jednak o sobie zapomnieć. Pościg jest już na jego tropie. Teraz zagrożone jest już nie tylko życie mężczyzny, ale i coś dla niego cenniejszego.

 

Doskonała książka, nie tylko ze względu na wciągającą fabułę kryminalną, ale i inne cechy wyróżniające dobrą literaturę. Banalny wątek miłosny przedstawiony w zupełnie niebanalny sposób. Ciekawie zobrazowane miejsce, w którym została osadzona akcja powieści, egzotyczne nawet dla wielu Norwegów, którzy rzadko zapuszczają się w te rejony. Wspaniały, bogaty, poetycki język powieści. Pierwszoosobowa narracja snuta z perspektywy przestępcy, autentyczna i emocjonalna.

 

Jo Nesbo urodził się w roku 1960 w Oslo. Należy do najgłośniejszych skandynawskich autorów kryminałów, a jego biografia jest naprawdę nietuzinkowa. Z wykształcenia ekonomista; pracował jako makler i dziennikarz. Finanse porzucił jednak dla pisania. Jest też muzykiem rockowym, członkiem zespołu Di Derre, dla którego pisze teksty. Nagrał płytę solową. Jego powieści kryminalne tłumaczone są na ponad dwadzieścia języków i od dawna królują na listach bestsellerów. Cykl kryminałów z komisarzem Harrym Hole zdobył kilkanaście nagród krajowych i zagranicznych, w tym amerykańskich i brytyjskich.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 18.56 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 16.70 zł
(dla stałych klientów)
18.56 zł ebookpoint.pl
mobi epub
19.14 zł inverso.pl
mobi epub
19.93 zł gandalf.com.pl
mobi epub
20.33 zł ibuk.pl
mobi epub
20.33 zł virtualo.pl
mobi epub
22.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
22.25 zł publio.pl
mobi epub
  14.35 zł
w programie Nexto Premium
22.25 zł nexto.pl
mobi epub
23.92 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
23.92 zł legimi.com
mobi epub
24.92 zł woblink.pl

Krew na śniegu - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Więcej krwi"