Więcej krwi

Autor: Jo Nesbø

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Stron: 216

Opłacalność: 6.67 zł/100 stron

Oszczędzasz: 40%

Kolejna świetna powieść kryminalna znanego norweskiego pisarza.

Jon ucieka przed zemstą Rybaka – szefa branży narkotykowej z Oslo, któremu się naraził ściągając na siebie wyrok śmierci. Bohater znalazł się w życiu w sytuacji granicznej, stracił wszystko a teraz ma do stracenia ostatnie co mu zostało – życie.

Z mrocznego wielkomiejskiego świata przestępczego trafia do małej miejscowości na dalekiej północy Norwegii, gdzie zmrok nie zapada nigdy, bo obecnie panuje tu dzień polarny. Pomoc okazuje mu Lea, zagadkowa kobieta samotnie wychowująca dziesięcioletniego syna, Knuta. Między bohaterami zaczyna rodzić się więź.

Ciemna przeszłość Jona nie pozwala mu jednak o sobie zapomnieć. Pościg jest już na jego tropie. Teraz zagrożone jest już nie tylko życie mężczyzny, ale i coś dla niego cenniejszego.

 

Doskonała książka, nie tylko ze względu na wciągającą fabułę kryminalną, ale i inne cechy wyróżniające dobrą literaturę. Banalny wątek miłosny przedstawiony w zupełnie niebanalny sposób. Ciekawie zobrazowane miejsce, w którym została osadzona akcja powieści, egzotyczne nawet dla wielu Norwegów, którzy rzadko zapuszczają się w te rejony. Wspaniały, bogaty, poetycki język powieści. Pierwszoosobowa narracja snuta z perspektywy przestępcy, autentyczna i emocjonalna.

 

Jo Nesbo urodził się w roku 1960 w Oslo. Należy do najgłośniejszych skandynawskich autorów kryminałów, a jego biografia jest naprawdę nietuzinkowa. Z wykształcenia ekonomista; pracował jako makler i dziennikarz. Finanse porzucił jednak dla pisania. Jest też muzykiem rockowym, członkiem zespołu Di Derre, dla którego pisze teksty. Nagrał płytę solową. Jego powieści kryminalne tłumaczone są na ponad dwadzieścia języków i od dawna królują na listach bestsellerów. Cykl kryminałów z komisarzem Harrym Hole zdobył kilkanaście nagród krajowych i zagranicznych, w tym amerykańskich i brytyjskich.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 16 ofert ebooków od 14,40

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
14,40 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
16,90 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
18,62 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
18,65 zł bookandwalk.pl
bez DRM mobi epub
19,61 zł muve.pl
bez DRM mobi epub
od 17,65 zł
(dla stałych klientów)
19,61 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
19,85 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
20,33 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
21,52 zł eplaton.pl
bez DRM mobi epub
21,53 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
22,01 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub Po rejestracji »
22,72 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
23,92 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
23,92 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
23,92 zł empik.pl
bez DRM epub
21,50 zł zinamon.pl

Jo Nesbø - inne e-booki

E-booki podobne do "Więcej krwi"