ISBN:9788327155054

Cormoran Strike prowadzi śledztwo. Żniwa zła

Autor: Robert Galbraith

Seria wydawnicza: Cormoran Strike, część 3.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Stron: 496

Opłacalność: 4.99 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

To zarówno inteligentnie skonstruowany kryminał, jak i wciągająca opowieść o kobiecie i mężczyźnie, którzy znaleźli się na rozdrożu w życiu zawodowym i prywatnym. Zarówno wątek kryminalny, jak i obyczajowy, przedstawione zostały w sposób porywający i trzymający w napięciu.

Żniwa zła to trzecia z cyklu powieść kryminalna o prywatnym detektywie Cormoranie Strike’u i jego asystentce Robin Ellacott. Wyczekiwana przez czytelników i przez wielu uważana za najbardziej wciągającą i zaskakującą, choć i najbardziej mroczną.

 

Robin Ellacott dostaje przesyłkę, w której z przerażeniem odkrywa odciętą kobiecą nogę. Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike, zachowuje zimną krew. Zetknął się już w życiu z ludźmi zdolnymi do niewyobrażalnego okrucieństwa.

Detektyw wątpi w winę mężczyzny, na którym skupia się policyjne śledztwo. Jest przekonany, że policja podąża fałszywym tropem, postanawia zatem rozpocząć własne dochodzenie w tej sprawie. Strike wraz ze swą asystentką zagłębiają się w zdegenerowaną psychikę pozostałych podejrzanych. Czas nagli, gdyż dochodzi do kolejnych zatrważających aktów przemocy...

 

Poznając głównych podejrzanych zagłębiamy się w przeszłość Cormorana Strike. Czy zabójcą okaże się któryś z podejrzanych wyłaniających się z ponurej przeszłości byłego żołnierza, czy też jest nim ktoś zupełnie inny?

 

Zręcznie skonstruowana zagadka kryminalna, która aż do końca nie pozwala czytelnikowi odgadnąć tożsamości mordercy, mimo podsuwanych wskazówek, mimo że czytelnik momentami zyskuje możliwość śledzenia wydarzeń oczyma zabójcy (a może to właśnie utrudnia rozwikłanie tajemnicy, mamy przecież do czynienia z psychopatą, trudno zatem dopatrywać się jakiejkolwiek normalności czy przewidywalności w jego sposobie widzenia świata)

 

"Zabójczo dobra rzecz."

 "SUN"

 

"Kolejny triumf. Błyskotliwość głównych bohaterów rozjaśnia mroczny klimat powieści."
„PEOPLE”

 

Robert Galbraith to pseudonim artystyczny dobrze znanej J.K. Rowling, która jednak - mimo ujawnienia tożsamości nie chce być kojarzona z kryminałami.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 24.76 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 22.28 zł
(dla stałych klientów)
24.76 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25.52 zł inverso.pl
mobi epub
26.27 zł gandalf.com.pl
mobi epub
27.43 zł ibuk.pl
mobi epub
28.71 zł publio.pl
mobi epub
29.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19.14 zł
w programie Nexto Premium
29.67 zł nexto.pl
mobi epub
31.90 zł woblink.pl
mobi epub
31.90 zł empik.pl
mobi epub
31.90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
31.90 zł legimi.com

Robert Galbraith - inne e-booki

Cormoran Strike - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Żniwa zła"