ISBN:9788327239402

Mgła nad Polską

Autor: Emanuel Czyżo

Wydawnictwo: Self PublishingMgła utrudnia nam życie. Nawet okulary niewiele tu pomogą. Widzimy świat nieostro i krótszy niż zazwyczaj. Mgła czyni nas krótkowidzami. Mgła spowalnia nasze myślenie i działanie.

Ale bywają różne mgły. Mgła londyńska różni się istotnie od mgły nad Smoleńskiem. Londyńczyków mgła nie zaskakuje, mają ją niemalże na co dzień. Ale w nas Polakach pamięć o mgle nad Smoleńskiem pozostanie na zawsze. Chociaż może jej tam w ogóle nie było, to nasze serca i umysły pozostaną jeszcze zamglone na jakiś czas. Na jak długo? Bóg jeden raczy wiedzieć.

` Mgła utrudnia nam również dochodzenie do celu, dochodzenie do prawdy. Ale z drugiej strony mobilizuje nas do jeszcze większego wysiłku w jej poszukiwaniu. Każdy z nas, kto czuje się Polakiem, próbuje na swój sposób poruszać się w tej mgle. I próbuje na swój sposób rozpraszać tę mgłę, żeby ostrzej, wyraźniej i dalej sięgał wzrokiem, myśleniem i działaniem. Ja nie jestem tu żadnym wyjątkiem. Teksty zawarte w tym e-booku to nic innego, jak mój własny, a czasem zapożyczony od mądrzejszych ode mnie, sposób poruszania się w tej mgle i sposób rozpraszania tej mgły, czyli uwalniania się z niewoli kłamstwa, zdrady i zła, które zagnieździły się w Ojczyźnie naszej.

Zapraszam do zapoznania się z tymi tekstami, bo wtedy będziemy razem poruszać się w tej mgle. A razem możemy dojść szybciej i bezpieczniej do wyznaczonego celu – do nazwania zła, złem, fałszu, fałszem, nienawiści, nienawiścią, a dobra dobrem, prawdy, prawdą, wolności, wolnością, czyli do uratowania Polski, do wyzwolenia Jej z niewoli zdrajców, złodziei i złoczyńców, do zwycięstwa dobra nad złem w Ojczyźnie naszej.

I abyśmy zdrowi byli

na

C+U+D

Emanuel Czyżo

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Emanuel Czyżo - inne e-booki

E-booki podobne do "Mgła nad Polską"