ISBN:9788327243508

Sztuka wykrywania kłamstwa

Autor: Kamil Krzysztof Galos

Wydawnictwo: Self Publishing

Jak myślisz, można kłamać, patrząc komuś prosto w oczy? 70% pytanych sądzi, że osoby prawdomówne spoglądają w oczy rozmówcy - doskonale o tym wiedzą naturalni kłamcy i psychopaci. Potrafią oni kłamać jak z nut, bez zająknięcia, patrząc prosto w oczy.

Sądzisz, że potrafisz doskonale odróżnić, czy ktoś w Twoim otoczeniu Cię okłamuje? Zastanów się. Paul Ekman, specjalista w dziedzinie mowy ciała i wykrywania kłamstwa przeprowadził prosty test na kilkunastu tysiącach ludzi. Pokazywał im on film, na którym dziesięć pielęgniarek twierdziło, że ogląda przyjemny widok i ładne krajobrazy. Pięć z nich jednak tak naprawdę przed oczami miała nagrania drastycznych operacji chirurgicznych. Chociaż ponad połowa badanych twierdziła, że doskonale odróżniają kłamstwo od mówienia prawdy, zaledwie kilkadziesiąt (!) potrafiło określić, które pielęgniarki kłamały. Na kilkanaście tysięcy sprawdzonych przez Ekmana ludzi, zaledwie kilkadziesiąt była skuteczniejsza od tych, którzy zwyczajnie zgadywali. Niektórzy byli nawet jeszcze gorsi i brali oni wskazówki fałszu jako dowody na mówienie prawdy, np. oceniając sztuczny uśmiech jako szczerą oznakę radości.

Możesz nauczyć się wykrywać kłamstwo skuteczniej, niż wariograf. Wariografy są urządzeniami mierzącymi reakcje fizjologiczne związane ze zmianą stanu emocjonalnego. Sprawny operator tego urządzenia może wykazać prawdomówność badanego w 70% przypadków. Jednakże dzięki konfrontowaniu obserwowanej mowy ciała ze słowami, można osiągnąć skuteczność rzędu 80%.

Jak więc wykryć, czy ktoś kłamie? Niniejszy podręcznik zawiera siedem odrębnych lekcji, z których cztery stanowią bogate, beletrystyczne opisy sytuacji realnego kłamstwa, zaczerpnięte z życia codziennego autora. Czytając ten kompleksowy kurs dowiesz się, które wskazówki kłamstwa są wiarygodne, jakie gesty sugerują, że ktoś kłamie oraz jak odróżnić osoby prawdomówne od kłamców.

To nie wszystko! Ponieważ szczerze zależy mi, abyś trwale przyswoił sobie wiedzę o wykrywaniu kłamstwa, wraz z ebookiem otrzymujesz ode mnie dodatkowy prezent. Jest to multimedialny kurs mnemoniczny z wykrywania kłamstwa, wykorzystujący nowatorskie metody nauki. Odnośniki do kursu znajdziesz w treści książki. Powodzenia!

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Kamil Krzysztof Galos - inne e-booki