ISBN:9788327244772

Niewierzący Katolik, czyli świat wg sceptyka

Autor: AvBert

Wydawnictwo: Self Publishing

 

Książka ta została oparta o eseje i felietony pisane, między innymi dla portalu racjonalista.pl, w latach 2009 —2014 . Zostały one dobrze przyjęte przez czytelników, co widać po ilości lajków i przychylnych autorowi komentarzach.

Jak można zauważyć od ich powstania minęło trochę czasu, więc podjąłem się ich odświeżenia i rozbudowania. Czytając je poznacie pogląd na świat sceptyka i ateisty. Takich ludzi jest w Polsce około pięciu procent, więc to rzadkie zjawisko. Jak coś jest rzadkie to i bywa cenne. Jeżeli nie godne szacunku i nie piękne, zawsze można szturchnąć kijem i zobaczyć ja się wije.

W książce znajdziecie teksty, które przybliżą temat sekt i tego czy warto się ich bać. Opowiem też o magii sztuk walk, czyli czy macie szansę uczynić z waszego dzieciaka niepokonanego wojownika. Jeżeli lubisz się bać to dowiesz się również czego bali się ludzie ubiegłego, dwudziestego stulecia i czy coś z tych niepokojów się sprawdziło.

Pozostańmy w klimacie horroru. Jest taka opowieść, którą każdy wierzący w diabła przywołuje jako koronny dowód opętania. To opowieść o biednej dziewczynie z niemieckiego miasteczka. Staram się przekonać, że książka o tym przypadku napisana przez panią Goodman jest nadinterpretowana, a cała opowieść może być historią o przypadku histerii, z tragicznym końcem. Pozostając przy książkach, zrecenzuje również pewien bestseller lat dziewięćdziesiątych napisany przez oszusta podającego się za profesora dr habilitowanego biochemika. Będę przekonywał czytelnika jak nieprawdopodobne jest to, że posiadamy coś takiego jak dusza. Oprócz tego opowiem czy dobrze jest być ateistom i czy to groźne dla zdrowia. Dowiecie się również jak czuje się niewierzący katolik w kościele, oraz znajdziecie w tej książce bardzo wiele porad jak posiadając sceptyczny pogląd na świat uniknąć wykluczenia społecznego.

Mało?

Znajdziecie tu również trochę innych tematów – każdy ciekawy i poddany wcześniejszej krytyce najbardziej wymagających czytelników.

Tak, jest też coś o polityce.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

AvBert - inne e-booki