ISBN:9788327250636

Czarnolas

Autor: Jaga Słowińska

Wydawnictwo: ha!art

Miejscem wydarzeń tej baśni dla dorosłych jest zwykła, nienazwana polska wieś. Życie tam przypomina drzemkę przeplataną codziennością. Jest leniwe, spokojne, ziewające. W życie to wkrada się chichot śmierci, który zabiera głównemu bohaterowi, małemu chłopcu, rodziców, ukochanego psa a na samym końcu Wuja. Wszystkie te straty, skłaniają chłopa do podjęcia decyzji by spróbować przywrócić to, co odeszło, odwrócić nieodwracalne. Postanawia więc ukryć się w trumnie swojego Wuja i razem z nim zamieszać gdzieś na styku światów. I nauczyć się "sztuki tracenia", mimo że ona tak bardzo boli.

Jaga Słowińskaabsolwentka ASP we Wrocławiu, ilustruje książki.

 

OPINIE O KSIĄŻCE

Autorka i zarazem znakomita graficzka za pomocą prostych fraz potrafi nadać przedstawionemu światu poetycki i metafizyczny wymiar. Umie opowiadać o kwestiach fundamentalnych i nieuchwytnych zarazem tak jakby pojęła jakąś tajemnicę istnienia i to nie tylko dla siebie samej. A ja jej wierzę. Czarnolas to też historia o miłości i śmiechu, zapomnieniu i pamięci i potrzebie współbycia tak silnej, że ograniczenia nie stanowi fizyczny czas i przestrzeń. Słowińska ze spokojem wprowadza nas w świat niewyjaśnionych tragedii, pełny niespodziewanych chichotów losu. A my patrzymy na te malarskie obrazy literackie jak zaczarowani i oniemiali skalą talentu narracyjnego, hipnotyzującą powolnością akcji i pięknem lapidarnego, autorskiego języka.

Tymoteusz Milas

 

Liryczna opowieść pełna magii, księżyca i lasu.

Łukasz Łuczaj


Momentami miałam wrażenie, że śnię.

Kamila Kapłoniak, Czytająca Mewa

 

Czarnolas zabiera na pogranicze życia i śmierci. Zmusza do wyjścia ze strefy komfortu i daje przestrzeń na własną interpretację doświadczenia straty, bo czy istnieje coś bardziej nieodwracalnego i nieoczywistego w swej oczywistości niż śmierć?

Klaudia Michalik, Potęga Książki

 

Motyw cierpienia po stracie stał się dla Jagi Słowińskiej podstawą do stworzenia niezapomnianej baśniowej przygody. To inteligentna i poruszająca wyprawa, która zachwyca swoją niewymuszoną formą. "Czarnolas" można nazwać baśnią dla dorosłych, choć ja myślę, że może być też baśnią łączącą różne pokolenia czytelników.

Mateusz Miedziński, Mój Kajecik

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 15.60 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
16.32 zł vagabook.pl
mobi epub
16.58 zł ebuczek.pl
mobi epub
16.58 zł ebuczek.pl
mobi epub
16.58 zł ebuczek.pl
mobi epub
16.58 zł ebuczek.pl
mobi epub
17.45 zł gandalf.com.pl
mobi epub
21.36 zł swiatebookow.pl
mobi epub
21.50 zł empik.pl
mobi epub
  14.40 zł
w programie Nexto Premium
22.32 zł nexto.pl
mobi epub
22.81 zł publio.pl
mobi epub
24.00 zł virtualo.pl
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
24.00 zł ibuk.pl
mobi epub
od 21.60 zł
(dla stałych klientów)
24.00 zł ebookpoint.pl
mobi
15.60 zł zinamon.pl
epub
15.60 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Czarnolas"