ISBN:9788327299048

Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem

Autor: Witold Szabłowski

Wydawnictwo: WAB

Stron: 384

Opłacalność: 4.69 zł/100 stron

Z tej książki dowiecie się, jak – i po co! - kucharz Stalina uczył kucharza Gorbaczowa śpiewać do drożdżowego ciasta. Dlaczego Nina, kucharka z wojny w Afganistanie, zmuszała się, by gotując, myśleć o czymś przyjemnym. Kto wygrał konkurs na najlepszą stołówkę z tych, które powstały wokół Czarnobyla tuż po katastrofie. I dlaczego Breżniew nienawidził kawioru.

Przeczytacie o kucharzu i testerze jedzenia Stalina, który toczył z nim nierówną walkę o życie swojej żony. Poznacie przepis na pierwszą zupę, która poleciała w kosmos. I na makaron z turkawkami, którym zajadał się ostatni car, Mikołaj.

Przeczytacie też o kuchni ludzi, którzy nie mają co jeść: o Ukrainie, którą Stalin pacyfikował przez głód. I o blokadzie Leningradu.

Ale przede wszystkim zobaczycie, jak jedzenie może służyć propagandzie. W kraju takim jak Związek Radziecki służył jej każdy kotlet usmażony i podany w każdej stołówce i restauracji, od Kaliningradu, po krąg polarny i od Mołdawii po Władywostok. Polityczne było zarówno to, co jadł pierwszy sekretarz partii komunistycznej, jak i zwykły obywatel.

Rosja jest godną następczynią ZSRR, więc wciąż karmi ludzi propagandą, tak jak robiła to przed laty. I nie przypadkiem rządzi nią Władimir Putin, wnuk kucharza Spirydona Putina. O nich obu też w tej książce przeczytacie.

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 18.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
18.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
25.20 zł publio.pl
mobi epub
25.90 zł virtualo.pl
mobi epub
28.90 zł empik.pl
mobi epub
30.59 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 27.53 zł
(dla stałych klientów)
30.59 zł ebookpoint.pl
mobi epub
30.59 zł ibuk.pl

Witold Szabłowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem"