Wiadomość od nieznanej chińskiej matki. Opowieść o miłości i stracie. Opowieść o miłości i stracie

Autor: Xinran Xinran

Wydawnictwo: Świat Książki

... decyzje matek o porzuceniu dzieci były najczęściej dramatycznym wyborem między zabójstwem noworodka, a pozostawieniem go przy życiu z nadzieją na lepszy los...

Xinran oddaje głos przybranym matkom adopcjnym z Australii, Wielkiej Brytanii i USA, które uratowały chińskie dziewczynki, oraz pogrążonym w bólu matkom biologicznym, które rozpaczają i czują się winne utraty swoich córek.

                                                              Iain Finlayson "The Times"

Dziesięć rozdziałów, dziesięć kobiet, wiele historii o cierpieniu. Xinran opowiada o okradzionych z macierzyństwa matkach i osieroconych córkach, zabiera nas w sam środek życia po stracie, także jej własnego życia.

Polityka jednego dziecka, ale także okrutna tradycja, zmusiła wiele chińskich kobiet, by oddały swoje córki do adopcji, inne zmuszanodo ich porzucenia - na ulicach miast, przed szpitalami, sierocińcami lub na peronach kolejowych - jeszcze inne widziały, jak ich córeczki zabijano tuż po narodzeniu...

Ta bardzo osobista, pełna smutku, choć niepozbawiona nadzei książka stanowi rozdzierające serce przesłanie do chińskich dziewczynek, które zostały zaadoptowane - pokazuje im prawdziwe życie ich matek oraz upewnia je, że były kochane i nie zostaną zapomniane. Nie wszystkie matki i córki mają szczęście odnaleźć się po latach.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

E-booki podobne do "Wiadomość od nieznanej chińskiej matki. Opowieść o miłości i stracie"