Rytuał zbrodni

Autor: Andreas Franz

Wydawnictwo:

Wśród mieszkańców Frankfurtu narasta przerażenie w związku z zagadkowymi morderstwami. Nieuchwytny zbrodniarz gwałci jasnowłose dziewczyny, zabija je, a potem zaplata im włosy w dwa warkocze  i zawiązuje na nich czerwoną kokardę. Co oznacza ten rytuał? Czy okaże się wskazówką, która pozwoli policji wpaść na trop mordercy? Znana z niebywałej intuicji komisarz Julia Durant i jej koledzy bez skutku ścigają zwyrodniałego mordercę, aż w końcu niezwykły przypadek pomaga im wpaść na trop potwora…

Powieść, otwierająca cykl kryminałów z komisarz Julią Durant w roli głównej,  jest oparta na autentycznych wydarzeniach z 1969 roku. Znaczącą - choć nieświadomą - rolę odegrał w nich również sam Autor.

Andreas Franz urodził się w 1954 roku w Quedlinburgu. Był kierowcą ciężarówki, pracownikiem agencji reklamowej, przygotowywał ekspertyzy grafologiczne (jest autorem podręcznika "Podstawy grafologii"), właścicielem firmy tłumaczeniowej. W 1986 roku napisał swoją pierwszą powieść "Palec Boży"; kolejną, "Rytuał zbrodni", która wyniosła go na szczyty list bestsellerów, wydał dziesięć lat później.

Do tej pory napisał 20 książek, które w samych Niemczech rozeszły się w nakładzie ponad 3,5 miliona egzemplarzy.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Andreas Franz - inne e-booki

E-booki podobne do "Rytuał zbrodni"