Acta synodalia od 506 do 553. Synodi et collectiones legum, vol. VIII

Autor: Henryk Pietras SJ, Arkadiusz Baron

Wydawnictwo: WAM

Stron: 808

Opłacalność: 11.98 zł/100 stron

Oszczędzasz: 52%

Tom ósmy serii Synodów i Kolekcji Praw prezentuje synody Kościoła starożytnego do Soboru Konstantynopolitańskiego II w roku 553.

Zamierzeniem redaktorów było przedstawienie wszystkich znanych dokumentów synodalnych. Teksty podano w wersji, w jakiej były przez wieki czytane i w jakiej weszły w prawodawstwo kościelne, opierając się na starym wydaniu Mansi’ego, Sacrorum Conciliorum nova et amplissima collectio, na Patrologii Greckiej i Łacińskiej Migne'a, na wydaniu synodów nestoriańskich Chabota, czy na cytowaniach dokumentów w Corpus Iuris Canonici. Każdy dokument jest jednak skonfrontowany z nowymi wydaniami w Corpus Christianorum, a w aparacie krytycznym podano istniejące różnice między lekcjami wybranymi przez poszczególnych wydawców.

Praca zawiera indeksy: biblijny, dokumentów kościelnych (sobory, synody, papieże, kolekcje praw), pisarzy, imion własnych, indeks rzeczowy po polsku i po łacinie, a także wykaz nazw miejsc odbytych synodów w układzie łacińsko-polskim oraz polsko-łacińskim.

Najlepsza cena: Wydawnictwo WAM
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.95 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 96.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
96.80 zł wam.pl

Henryk Pietras SJ - inne e-booki

Arkadiusz Baron - inne e-booki

E-booki podobne do "Acta synodalia od 506 do 553"