ISBN:9788327708502

Papież. Posłannictwo i misja

Autor: Gerhard Ludwig Müller

Wydawnictwo: WAM

Stron: 560

Opłacalność: 9.59 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 53.70 zł.

Oszczędzasz: 32%

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i świecie.

Kardynał Gerhard Ludwig Müller ukazuje teologiczne i historyczne podstawy urzędu Piotrowego, demaskując jednocześnie związane z nim przesądy i nieuzasadnione opinie. Były już Prefekt Kongregacji Nauki Wiary, czerpiąc z wiedzy i osobistego doświadczenia zdobytego u boku papieża, omawia wszystkie aspekty konieczne do głębszego poznania tego widocznego znaku jedności Kościoła.

Zgodnie z wiarą katolicką Chrystus ustanowił skałą, na której zbuduje swój Kościół, prostego rybaka znad jeziora Genezaret, Szymona, syna Jony, będącego pierwszym z długiego szeregu Jego następców. Posługa Piotra pozostaje niezmienna, chociaż ludzie, którzy ją podejmują, z biegiem czasu się zmieniają. Jednak Chrystus, Głowa Kościoła, aż do końca świata sam ustanawia biskupa Rzymu, któremu powierza Piotrową misję.

Najlepsza cena: Wydawnictwo WAM
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.43 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 53.70 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
53.70 zł wam.pl

Gerhard Ludwig Müller - inne e-booki

E-booki podobne do "Papież"