ISBN:9788327720047

Moje życie, moja muzyka. Autobiografia. Rozmawiał Alessandro De Rosa

Autor: Ennio Morricone, Alessandro De Rosa

Wydawnictwo: Mando

Stron: 408

Opłacalność: 6.59 zł/100 stron

Oszczędzasz: 52%

Ennio Morricone jest moim ulubionym kompozytorem. Kiedy mówię „kompozytorem”, chcę postawić go obok Mozarta, Beethovena, Schuberta.  Quentin Tarantino

Autoportret geniusza, który zmienił oblicze muzyki filmowej

Barwna, wciągająca i pełna anegdot opowieść Ennia Morricone o jego życiu: od początków kompozytorskich przez współpracę z najważniejszymi reżyserami włoskimi i światowymi – jak Leone, Pasolini, Bertolucci, Almodóvar – aż po Oscara otrzymanego w 2016 roku za muzykę do filmu Tarantino.

Razem z Mistrzem zerkamy za kulisy show-biznesu. Dowiadujemy się, jak wielkie znaczenie w życiu artystycznym Ennia Morricone ma żona, czy wytoczono mu proces o plagiat i które gwiazdy rocka otwierają swoje koncerty jego muzyką. Maestro opowiada o przypadkach odrzucenia i o momentach, kiedy sam odmówił współpracy z gwiazdami. O tym, który wielki twórca filmowy zbył jego twórczość całkowitą obojętnością, a który pokochał go namiętnie. I o tym, dlaczego nie stworzył ścieżki dźwiękowej do Mechanicznej pomarańczy.

Bez cienia wątpliwości to najlepsza z powstałych na mój temat książek, najbardziej autentyczna i szczegółowa, najlepiej dopracowana. I najbliższa prawdzie.  Ennio Morricone

Alessandro De Rosa (ur. 1985 w Mediolanie) – kompozytor, zaczął studia muzyczne zachęcony przez Morricone, ukończył konserwatorium w Hadze, współpracował z Jonem Andersonem z grupy Yes. Ostatnio pracuje dla RSI (Radiotelevisione Svizzera di lingua Italiana).

Ennio Morricone – obchodzi właśnie swoje 90. urodziny, skomponował muzykę do ponad 500 filmów i spektakli. Tworzy także, o czym niewielu melomanów wie, kompozycje z własnej inspiracji, które sam nazywa muzyką absolutną.

Podążaj za dźwiękiem! Posłuchaj playlisty, która została utworzona na Spotify i zawiera wszystkie omawiane w książce utwory.

Najlepsza cena: Wydawnictwo WAM
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.25 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 26.88 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
26.88 zł wam.pl
mobi epub
32.50 zł publio.pl
mobi epub
od 35.99 zł
(dla stałych klientów)
39.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
39.99 zł virtualo.pl
mobi epub
45.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  29.99 zł
w programie Nexto Premium
46.49 zł nexto.pl
mobi epub
49.99 zł empik.pl
mobi epub
49.99 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Moje życie, moja muzyka. Autobiografia"