ISBN:9788327722010

Różne sposoby modlitwy według św. Ignacego Loyoli

Autor: red. Wacław Królikowski SJ

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Stron: 264

Opłacalność: 8.13 zł/100 stron

Oszczędzasz: 52%

Jedną ze wskazówek św. Ignacego Loyoli, zawartych w Ćwiczeniach duchowych, są tak zwane trzy sposoby modlitwy. Założyciel Towarzystwa Jezusowego nie skupia się na teoretycznej analizie, ale na praktycznych wskazaniach dotyczących budowania coraz głębszej więzi z Bogiem Ojcem przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym, z jednoczesnym uwzględnieniem konkretnej sytuacji modlącego się: jego kondycji duchowej, intelektualnej, fizycznej czy społecznej. Trzy sposoby modlitwy to zatem przybliżenie praktycznych sposobów codziennej modlitwy, uwzględniające okoliczności życiowe osoby, która pragnie się modlić.

To właśnie tym sposobom poświęcona jest zasadnicza część książki będącej owocem 38. Kursu Duchowości Ignacjańskiej. Ich analiza poprzedzona została artykułami na temat modlitwy w Biblii, modlitwy w początkach chrześcijaństwa, specyfiki i warunków modlitwy chrześcijańskiej oraz owoców poszczególnych modlitw w ignacjańskich Ćwiczeniach.

Książka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu współczesnych chrześcijan, którzy w wirze codziennych zajęć chcieliby znaleźć najlepszy dla siebie sposób komunikowania się z Dobrym Bogiem.

Najlepsza cena: Wydawnictwo WAM
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 21.45 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
21.45 zł wam.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
40.00 zł legimi.com

red. Wacław Królikowski SJ - inne e-booki

E-booki podobne do "Różne sposoby modlitwy według św. Ignacego Loyoli"