Rozeznawanie duchowe. Reguły rozeznawania duchów pierwszego tygodnia Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli

Autor: Wacław Królikowski SJ

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Stron: 224

Opłacalność: 10.51 zł/100 stron

Oszczędzasz: 36%

„Dzisiaj szczególnie potrzebna stała się postawa rozeznawania. Jesteśmy obdarzeni wolnością Jezusa Chrystusa, ale On nas wzywa do badania tego, co jest w nas – pragnień, niepokojów, lęków, oczekiwań – i tego, co dzieje się poza nami:«znaków czasu»” – by rozpoznać drogi pełne wolności”.

(Papież Franciszek, Gaudete et exsultate)

 

 

 

Książka Rozeznawanie duchowe. Reguły rozeznawania duchów pierwszego tygodnia Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli dotyczy jednego z najważniejszych aspektów życia każdego chrześcijanina. Rozeznawanie duchowe, umożliwiające badanie i rozróżnianie działających w nas duchów, jest bowiem podstawowym zadaniem każdego ucznia Chrystusa.

 

Święty Ignacy Loyola poprzez Ćwiczenia duchowe i zapisane w nich Reguły rozeznawania duchów (ĆD 313–336) jak nikt w historii Kościoła przyczynił się do rozpowszechnienia i praktykowania wśród chrześcijan daru rozeznawania duchów. Temu właśnie darowi poświęcone są artykuły składające się na niniejszą książkę. Ich autorzy podejmują analizę czternastu pierwszych reguł (ĆD 313–327), które – jak mówi św. Ignacy – bardziej są „stosowne na okres pierwszego tygodnia Ćwiczeń”.

 

Zawarta w tekstach pogłębiona refleksja staje się doskonałą pomocą w codziennym uczeniu się tej sztuki tak potrzebnej na drodze duchowego i ludzkiego wzrostu, której ostatecznym celem jest spotkanie i więź z Chrystusem.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 23.54 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
25.83 zł wam.pl
mobi epub
23.54 zł woblink.pl
mobi epub
23.98 zł publio.pl
mobi epub
29.52 zł septem.pl
mobi epub
od 26.57 zł
(dla stałych klientów)
29.52 zł ebookpoint.pl
mobi epub
  22.14 zł
w programie Nexto Premium
34.32 zł nexto.pl
mobi epub
36.90 zł empik.pl
mobi epub
36.90 zł virtualo.pl

Wacław Królikowski SJ - inne e-booki

E-booki podobne do "Rozeznawanie duchowe. Reguły rozeznawania duchów pierwszego tygodnia Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli"