ISBN:9788327725707

Obudzić proroków. Rozmowy o Kościele, polityce i życiu w prawdzie

Autor: Tomasz Krzyżak, Piotr Jarecki

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Oszczędzasz: 35%

Czy Polska jest ziemią bez proroków?
Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.
Czy biskupi się ze sobą kłócą? Ile nas kosztuje brak odwagi w życiu społecznym? Czy polscy hierarchowie myślą o przyszłości? Dlaczego coraz mniej ufamy Kościołowi? Czy biskupi pouczają polityków? Ta książka łączy w sobie publiczną spowiedź z wołaniem o większą wrażliwość społeczną polskiego Kościoła.

„Panicznie bojąc się konfliktu, udajemy, że go nie ma. I być może to właśnie charakteryzuje nasze środowisko. Bardzo potrzebujemy dzisiaj misji prorockiej Kościoła”.

O Autorach:
bp Piotr Jarecki – doktor nauk społecznych, od 2004 r. biskup tytularny Avissa i pomocniczy warszawski. Od grudnia 2004 r. do 2012 r. przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Unii Europejskiej i przedstawiciel KEP w COMECE (Komisja Konferencji Biskupów Unii Europejskiej).

Tomasz Krzyżak – dziennikarz i publicysta, obecnie szef działu krajowego „Rzeczpospolitej”, współpracownik portalu . W 2019 r. otrzymał Nagrodę Dziennikarską „Ślad” im. bp. Jana Chrapka. Autor książek „Nie mam nic do stracenia. Arcybiskup Józef Michalik. Biografia” (2015) oraz „Wanda Półtawska. Biografia z charakterem” (2017).

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 29.18 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29.18 zł publio.pl
mobi epub
od 32.33 zł
(dla stałych klientów)
35.92 zł ebookpoint.pl
mobi epub
40.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
41.31 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  26.94 zł
w programie Nexto Premium
41.76 zł nexto.pl

Tomasz Krzyżak - inne e-booki

Piotr Jarecki - inne e-booki

E-booki podobne do "Obudzić proroków. Rozmowy o Kościele, polityce i życiu w prawdzie"