ISBN:9788327725912

Odkrywanie wspólnoty. Wiara w czasach pandemii koronawirusa

Autor: George Augustin, Walter Kasper

Wydawnictwo: WAM

Oszczędzasz: 35%

DOŚWIADCZENIE, KTÓRE NAS POŁĄCZYŁO

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie się! Jam zwyciężył śmierć” (por. J 16,33).

Papież Franciszek

 

Rok 2020 zapisze się w historii jako szczególny i będzie się kojarzył przede wszystkim z jednym wydarzeniem – wybuchem pandemii. Koronawirus zamknął nas w domach, przyczynił się do śmierci setek tysięcy ludzi, spowodował milionowe straty w wielu przedsiębiorstwach i zdezorganizował życie codzienne. Ale to tylko jedna strona medalu.

Autorzy artykułów umieszczonych w tej książce – m.in. kard. Walter Kasper, George Augustin SAC oraz ks. Tomáš Halík – pokazują bardziej optymistyczną perspektywę. Według niej pandemia nie tylko spowodowała różnorakie ograniczenia, ale też dała nam nowe możliwości. Staliśmy się bardziej empatyczni, odpowiedzialni i solidarni. Zaczęliśmy dbać o relacje i lepiej rozumieć potrzeby swoje oraz innych. Po okresie zamknięcia kościołów odkryliśmy też na nowo wartość Eucharystii.

 

Jestem przekonany, że post od sakramentów był wezwaniem do tego, byśmy powstrzymanie się od stołu Chrystusowego połączyli z żarliwą tęsknotą za sakramentalną wspólnotą z innymi chrześcijanami.

ks. Tomáš Halík

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 21.38 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
21.38 zł publio.pl
mobi epub
od 23.69 zł
(dla stałych klientów)
26.32 zł ebookpoint.pl
mobi epub
26.90 zł virtualo.pl
mobi epub
30.27 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  19.74 zł
w programie Nexto Premium
30.60 zł nexto.pl

George Augustin - inne e-booki

Walter Kasper - inne e-booki

E-booki podobne do "Odkrywanie wspólnoty. Wiara w czasach pandemii koronawirusa"