ISBN:9788327727824

Wielkie apologie chrześcijaństwa

Autor: ks. Tadeusz Dzidek

Wydawnictwo: WAM

Stron: 224

Opłacalność: 13.02 zł/100 stron

Oszczędzasz: 52%

Refleksja nad apologiami może być przydatna nie tylko dla teologów, ale także dla wszystkich, którzy czują się zatroskani o chrześcijaństwo, a szerzej: o kulturę współczesną. Jesteśmy bowiem świadkami konfrontacji pomiędzy jej tradycyjną postacią, rozwiniętą w dużej mierze dzięki chrześcijaństwu, a próbą zbudowania jej od nowa na podstawie naturalistycznego i antyreligijnego paradygmatu, co wiąże się nieodzownie z rewolucją.

W niniejszym tomie zaprezentowano 18 apologii, które wywarły wielki wpływ na kształtowanie się historii chrześcijaństwa. Czytelnik znajdzie tu zarówno teksty źródłowe, jak i ich zwięzłe omówienia. Wśród przedstawionych apologii znajdują się ustępy z dzieł Justyna Męczennika, Ireneusza z Lyonu, Orygenesa, Tertuliana, Augustyna, Tomasza z Akwinu oraz autorów bardziej współczesnych – między innymi Clive'a Staplesa Lewisa i Leszka Kołakowskiego.

Tadeusz Dzidek (ur. 1961) – kanonik R.M., profesor Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, gdzie sprawuje funkcję kierownika Katedry Chrystologii. W latach 2007–2008 prowadził wykłady poświęcone mistrzom teologii w warszawskim Studium Filozofii i Historii Idei. Współredaktor serii Teologia Fundamentalna. W Wydawnictwie WAM opublikował Funkcje sztuki w teologii (2013).

Najlepsza cena: Wydawnictwo WAM
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.28 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 29.16 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
29.16 zł wam.pl

ks. Tadeusz Dzidek - inne e-booki

E-booki podobne do "Wielkie apologie chrześcijaństwa"