ISBN:9788327805201

Kodeks cywilny. Komentarz. Część ogólna. Tom I. Wydanie 1

Autor: Stanisław Dmowski, Stanisław Rudnicki, Roman Trzaskowski

Wydawnictwo: Lexis Nexis

Oddajemy do rąk Czytelników pierwsze wydanie komentarza do Kodeksu cywilnego pod redakcją Sędziego Sądu Najwyższego Jacka Gudowskiego. W gronie Autorów znaleźli się znakomici prawnicy z dużym doświadczeniem i imponującym dorobkiem zawodowym i naukowym. Publikacja kontynuuje bogate tradycje komentarza wydawanego od 1995 r. o ugruntowanej pozycji na rynku i cieszącego się ogromnym powodzeniem u Czytelników. Komentarz składa się z czterech tomów, odpowiadających systematyce Kodeksu cywilnego. W bardzo szerokim zakresie wykorzystuje orzeczenia Sądu Najwyższego oraz opracowane do nich glosy. Zawiera obszerne wykazy piśmiennictwa i skorowidze alfabetyczno-rzeczowe.

W tomie I Część ogólna, obejmującym zasady ogólne, wspólne dla wszystkich działów prawa cywilnego (prywatnego), także nienormowanych w Kodeksie cywilnym, omówiono szczegółowo podstawowe pojęcia i instytucje cywilnoprawne, w tym m.in. problematykę podmiotów prawa cywilnego, mienia, czynności prawnych oraz przedawnienia.

Komentarz jest adresowany do wszystkich prawników: sędziów wszystkich sądów, powszechnych i administracyjnych, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, rzeczników patentowych, prokuratorów, referendarzy sądowych, komorników, doradców podatkowych, naukowców, przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz innych organów państwowych i samorządowych, a także do aplikantów zawodów prawniczych.

Stanisław Dmowski był wybitnym sędzią Sądu Najwyższego, znawcą prawa cywilnego, spółdzielczego i rodzinnego.

Stanisław Rudnicki był wybitnym cywilistą, sędzią i Prezesem Sądu Najwyższego, autorem wielu prac z różnych dziedzin prawa cywilnego.

dr Roman Trzaskowski – zastępca dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, członek Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego, członek zespołów problemowych Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego, autor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny prawa cywilnego.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.87 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 158,79

Formaty Cena Księgarnia
pdf
158,79 zł gandalf.com.pl
pdf
163,18 zł ibuk.pl
pdf
179,10 zł zinamon.pl
pdf
179,10 zł swiatebookow.pl

Stanisław Dmowski, Stanisław Rudnicki, Roman Trzaskowski - inne e-booki