ISBN:9788327805201

Kodeks cywilny. Komentarz. Część ogólna. Tom I. Wydanie 1

Autor: Stanisław Dmowski, Stanisław Rudnicki, Roman Trzaskowski

Wydawnictwo: Lexis Nexis

Oddajemy do rąk Czytelników pierwsze wydanie komentarza do Kodeksu cywilnego pod redakcją Sędziego Sądu Najwyższego Jacka Gudowskiego. W gronie Autorów znaleźli się znakomici prawnicy z dużym doświadczeniem i imponującym dorobkiem zawodowym i naukowym. Publikacja kontynuuje bogate tradycje komentarza wydawanego od 1995 r. o ugruntowanej pozycji na rynku i cieszącego się ogromnym powodzeniem u Czytelników. Komentarz składa się z czterech tomów, odpowiadających systematyce Kodeksu cywilnego. W bardzo szerokim zakresie wykorzystuje orzeczenia Sądu Najwyższego oraz opracowane do nich glosy. Zawiera obszerne wykazy piśmiennictwa i skorowidze alfabetyczno-rzeczowe.

W tomie I Część ogólna, obejmującym zasady ogólne, wspólne dla wszystkich działów prawa cywilnego (prywatnego), także nienormowanych w Kodeksie cywilnym, omówiono szczegółowo podstawowe pojęcia i instytucje cywilnoprawne, w tym m.in. problematykę podmiotów prawa cywilnego, mienia, czynności prawnych oraz przedawnienia.

Komentarz jest adresowany do wszystkich prawników: sędziów wszystkich sądów, powszechnych i administracyjnych, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, rzeczników patentowych, prokuratorów, referendarzy sądowych, komorników, doradców podatkowych, naukowców, przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz innych organów państwowych i samorządowych, a także do aplikantów zawodów prawniczych.

Stanisław Dmowski był wybitnym sędzią Sądu Najwyższego, znawcą prawa cywilnego, spółdzielczego i rodzinnego.

Stanisław Rudnicki był wybitnym cywilistą, sędzią i Prezesem Sądu Najwyższego, autorem wielu prac z różnych dziedzin prawa cywilnego.

dr Roman Trzaskowski – zastępca dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, członek Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego, członek zespołów problemowych Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego, autor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny prawa cywilnego.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.87 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 158,79

Formaty Cena Księgarnia
pdf
158,79 zł gandalf.com.pl
pdf
163,18 zł ibuk.pl
pdf
179,10 zł ravelo.pl
pdf
179,10 zł zinamon.pl
pdf
179,10 zł swiatebookow.pl

Stanisław Dmowski, Stanisław Rudnicki, Roman Trzaskowski - inne e-booki