ISBN:9788327806260

Metodyka pracy biegłego psychiatry, psychologa oraz seksuologa w sprawach karnych, nieletnich oraz wykroczeń

Autor: Andrzej Depko

Wydawnictwo: LexisNexis

Metodyka pracy biegłego psychiatry, psychologa oraz seksuologa w sprawach karnych, nieletnich oraz wykroczeń to publikacja będąca drugim i znacznie poszerzonym wydaniem Metodyki pracy biegłego psychiatry, psychologa oraz seksuologa w sprawach karnych, przygotowana przede wszystkim dla praktyków: biegłych (psychiatrów, psychologów oraz seksuologów) i sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych, a także aplikantów tych korporacji zawodowych.

W książce przedstawiono nie tylko niezbędną wiedzę z zakresu prawa, jaką powinien dysponować każdy biegły sądowy sporządzający opinie w sprawach karnych z zakresu psychiatrii, psychologii oraz seksuologii, lecz również mechanizmy sporządzania opinii psychiatrycznej, psychologicznej i seksuologicznej. Poznanie mechanizmów wydawania tych opinii może być przydatne prawnikom, gdyż pozwoli formułować rzeczowe pytania do biegłych oraz ocenić merytoryczną treść sporządzonych opinii. Natomiast poznanie podstawowych reguł, którymi rządzi się polski proces karny, oraz oczekiwań organów procesowych, w tym przede wszystkim sposobu oceny opinii przez uprawniony organ procesowy, a także treści i formy, jakim powinna odpowiadać opinia, niewątpliwie przyczyni się do tego, że opinie sporządzane przez biegłych będą pełne, jasne oraz niesprzeczne w swojej treści oraz będą odpowiadały wymaganiom formalnym.

 

Drugie wydanie zostało dostosowane do aktualnego stanu prawnego. Uwzględniono w nim zarówno najnowsze orzecznictwo, jak i publikacje z zakresu szeroko pojętego opiniowania sądowo-psychiatrycznego. Dodatkowo treść metodyki została wzbogacona o rozdziały dotyczące diagnostyki zaburzeń preferencji seksualnych, opiniowania w sprawach nieletnich oraz opiniowania w sprawach dotyczących wykroczeń.

 

Autorami są lekarze występujący w roli biegłych sądowych oraz sędzia orzekający obecnie w sprawach karnych, a wcześniej przez wiele lat także w sprawach nieletnich i wykroczeń.

 

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.64 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 116.48 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
146.00 zł litres.pl
mobi epub
122.21 zł ebuczek.pl
pdf
116.48 zł gandalf.com.pl
pdf
116.80 zł ibuk.pl
pdf
124.10 zł vagabook.pl
pdf
129.94 zł swiatebookow.pl
pdf
131.40 zł zinamon.pl

Andrzej Depko - inne e-booki