Pola krwi

Autor: Karen Armstrong

Wydawnictwo: WAB

Oszczędzasz: 27%

Od Gilgamesza do bin Ladena – niebezpieczne związki religii i polityki.

Coraz wyraźniejszy czynnik religijny we współczesnych konfliktach politycznych świadczy przeciwko tym, którzy jeszcze niedawno wieszczyli śmierć boga. Choć świat zachodni od czasów oświecenia hołduje idei świeckiego państwa, okazuje się, że rację miał Gandhi, twierdząc, iż nie wiedzą, co religia oznacza, ci, którzy mówią, że nie ma ona nic wspólnego z polityką.
Karen Armstrong w swej najnowszej książce ukazuje pięć tysięcy lat współistnienia religii i władzy, ich wspólne korzenie, wzajemny wpływ i niemożność oddzielenia działalności religijnej od politycznej nie tylko w przypadku Jezusa, Mahometa i Lutra, lecz także cesarza Konstantyna czy Krzysztofa Kolumba. Religia legitymizowała władcę i tak samo polityka nierzadko nadawała kształt teologii, co autorka obrazuje wymownymi przykładami z czasów herezji ariańskiej i podbojów kolonialnych. Armstrong nie ucieka od oceny współczesnych wydarzeń – w druzgoczący sposób krytykuje politykę amerykańską wobec Iraku i państw arabskich po 11 września, lecz jednocześnie przekonująco polemizuje z tymi, którzy w doktrynie islamu widzą główną przyczynę współczesnych aktów terroru. Napisane z pasją i erudycją studium historyczne jest głosem sprzeciwu wobec łatwych osądów współczesnej polityki (nie tylko wyznaniowej), a także kopalnią wiedzy dla tych, którzy pragną poznać lepiej źródła i wpływy religii świata.

Wspaniała książka Karen Armstrong z pewnością oczyszcza umysł. A może nawet przyczyni się odrobinę do naprawy naszych serc. – „The Spectator”

Karen Armstrong (ur. 1944 w Anglii) jest autorką wielu książek z dziedziny religioznawstwa i historii religii, takich jak znane polskiemu czytelnikowi Historia Boga, Spór o Boga czy właśnie Pola krwi. Po ukończeniu szkoły wstąpiła do klasztoru, lecz  po siedmiu latach opuściła konwent jako osoba niewierząca. Studiowała literaturę w Oxfordzie i głośno krytykowała katolicyzm, jednak wkrótce na nowo odkryła religię, tym razem jako przedmiot badań naukowych. Zafascynowana religioznawstwem, szczególnie wyznaniami monoteistycznymi, jest obecnie uznawana za jeden z najwybitniejszych autorytetów w tej dziedzinie i ekspertkę ds. dialogu z islamem. Książki Karen Armstrong tłumaczone były na 45 języków, a niezwykły dar popularyzowania wiedzy przysporzył jej czytelników na całym świecie.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.30 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 41,14

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
41,14 zł gandalf.com.pl
mobi epub
47,59 zł ibuk.pl
mobi epub
od 42,83 zł
(dla stałych klientów)
47,59 zł ebookpoint.pl
mobi epub
47,59 zł empik.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
49,99 zł legimi.com
mobi epub
50,39 zł ravelo.pl
mobi epub
50,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
53,19 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  33,59 zł
w programie Nexto Premium
53,19 zł nexto.pl
mobi epub
55,99 zł publio.pl
mobi epub
55,99 zł virtualo.pl
mobi
50,40 zł zinamon.pl
epub
50,40 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Pola krwi"