ISBN:9788328016859

Blackout

Autor: Marc Elsberg

Wydawnictwo: WAB

Stron: 784

Opłacalność: 3.05 zł/100 stron

Brak prądu to nie tylko brak możliwości oglądania telewizji czy naładowania telefonu komórkowego. W dzisiejszych czasach totalnego uzależnienia od energii elektrycznej, brak prądu oznacza śmierć.

Autor przedstawia apokalipsę wywołaną przerwą w dostarczaniu energii, która objęła… całą Europę! Pewnego zimowego dnia Europa pogrążyła się w ciemności. Ludzie zmagają się z brakiem podstawowych środków do życia: wody, pożywienia, ogrzewania. W ciągu zaledwie kilku dni zapanował chaos na niespotykaną dotąd skalę.

Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że sytuację tą mógł spowodować zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny. Bezskutecznie próbując ostrzec władze, sam zostaje uznany za podejrzanego. W próbie rozwikłania tajemnicy pomaga mu dziennikarka Lauren Shannon.

Im bardziej bohaterowie przybliżają się do zaskakującego rozwiązania zagadki katastrofy energetycznej, tym większe niebezpieczeństwo im grozi.

 

A czy my jesteśmy przygotowani na blackout?

To pasjonująca i przerażająca zarazem opowieść, bo przedstawiony w niej czarny scenariusz jest tym bardziej prawdopodobny, im bardziej nasze codzienne życie uzależnione jest od elektroniki, a już dzisiaj uzależnienie to jest całkowite.

 

Marc Elsberg to pseudonim artystyczny austriackiego pisarza Marcusa Rafelsbergera. Urodził się w 1967 roku w Wiedniu. Współpracował z austriacką gazetą „Der Standard”, jako pisarz zadebiutował w 2004 roku powieścią „Das Prinzip Terz”. Sukces przyniosła mu druga powieść, „Menschenteufel”, która przez rok znajdowała się w pierwszej dziesiątce thrillerów na listach Amazon. Kolejna książka, „Blackout”, będąca połączeniem powieści sensacyjnej i thrillera naukowego, ukazała się w 2012 roku, trafiła na listy bestsellerów magazynu „Der Spiegel” i dostała nagrodę „Wissensbuch des Jahres 2012”.

 

Elektryzująca. W dusznym thrillerze naukowym austriacki pisarz Marc Elsberg opisuje mordercze skutki awarii sieci europejskich elektrowni.

Stern

Najlepsza cena: Empik
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 23.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23.90 zł empik.pl
mobi epub
25.90 zł virtualo.pl
mobi epub
31.99 zł publio.pl
mobi epub
31.99 zł ibuk.pl
mobi epub
od 30.59 zł
(dla stałych klientów)
33.99 zł ebookpoint.pl

Marc Elsberg - inne e-booki

E-booki podobne do "Blackout"