ISBN:9788328022041

Ostatnia krucjata. Niezwykłe i pełne przygód wyprawy Vasco da Gamy do Indii

Autor: Nigel Cliff

Wydawnictwo: WAB

Oszczędzasz: 60%

Cenne uzupełnienie wciąż aktualnej dyskusji na temat chrześcijaństwa i islamu, uwzględniające zarówno kwestie religii i kultur, jak również polityki imperialnej i handlu.  — „Kirkus”

Brawurowa opowieść pełna intryg, zwrotów akcji i niezwykłych postaci. Wyjątkowo aktualna historia starcia dwóch diametralnie różnych, ale i podobnych cywilizacji – starcia, które trwa aż do dzisiaj: chrześcijaństwa i islamu.

W 1498 roku Vasco da Gama wyrusza w najdłuższą i jedną z najważniejszych w historii wyprawę morską, której celem jest odnalezienie niezależnej od arabskich pośredników drogi do naturalnych bogactw Indii. Jednak krwistoczerwony znak krzyża na żaglach okrętów nie pozostawia wątpliwości, że cele wyprawy nie są czysto handlowe. Nigel Cliff w pasjonujący sposób pokazuje, że podróż da Gamy to w istocie zuchwała próba przełamania wielowiekowej dominacji muzułmańskiej na Wschodzie i zdobycia tych terenów dla Europy, również dla jej kultury i religii. W czasie tej ostatniej krucjaty, podczas której wrogami da Gamy okażą się też dziesiątkujące załogę choroby i sztormy, rozstrzygnie się los trzech kontynentów.

Najlepsza cena: Empik
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 20.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
20.80 zł empik.pl
mobi epub
25.90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 39.77 zł
(dla stałych klientów)
44.19 zł ebookpoint.pl
mobi epub
44.19 zł ibuk.pl
mobi epub
47.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
51.99 zł woblink.pl
mobi epub
51.99 zł publio.pl

Nigel Cliff - inne e-booki

E-booki podobne do "Ostatnia krucjata. Niezwykłe i pełne przygód wyprawy Vasco da Gamy do Indii"