Uległość

Autor: Michel Houellebecq

Wydawnictwo: WAB

Stron: 352

Opłacalność: 6.36 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Kontrowersyjna powieść francuskiego pisarza, znanego z krytycznego stosunku do świata islamu. Houellebecq przedstawia wizję Francji, w której dochodzi do demokratycznego przejęcia władzy przez muzułmanów.

Franҫoisa wiedzie zupełnie zwyczajne życie, jako uznany w gronie specjalistów badacz twórczości Jorisa-Karla Huysmansa wykłada literaturę na Sorbonie. Czas mija mu monotonnie na pisaniu kolejnych artykułów, prowadzeniu zajęć i przelotnych romansach. Do czasu kiedy wybory prezydenckie w 2022 roku wygrywa kandydat Bractwa Muzułmańskiego, Mohammed Ben Abbes. W kraju wprowadzone zostaje prawo szariatu. Kobiety zmuszone są do rezygnacji z pracy zawodowej i z noszenia zachodnich ubrań. Franҫois musi nieoczekiwanie przystosować się do nowej, obcej rzeczywistości.

Wydźwięk powieści jest negatywny i złowróżbny. Houellebecq przedstawia kreślony przez siebie scenariusz jako rzecz jak najbardziej prawdopodobną. Islam jawi się jako realne zagrożenie dla zachodniej kultury, prawa, obyczajów. Przyczynę islamizacji Europy autor widzi w samej Europie, która porzucając tradycyjne wartości oddaliła się od swoich korzeni, od kultury chrześcijańskiej, na której wyrosła europejska cywilizacja. Autor przedstawia krytyczny wizerunek zachodniego społeczeństwa, jego wewnętrzną pustkę, konsumpcjonizm, brak celowości życia, pogłębiającą się alienację, stanowiące podatnny grunt dla radykalnej ideologii.

Michel Houellebecq to teden z najbardziej znanych i najbardziej kontrowersyjnych pisarzy na świecie. Dla jednych skandalista i prowokator, dla innych wrażliwy twórca i pisarz kultowy, który jak nikt umie ująć w słowa to, co trapi dzisiejszy świat.

Uległość została wydana w dniu zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” .

Tłumaczenie: Beata Geppert

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 22,40

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
22,40 zł virtualo.pl
mobi epub
23,52 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 24,47 zł
(dla stałych klientów)
27,19 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27,19 zł empik.pl
mobi epub
29,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19,19 zł
w programie Nexto Premium
30,39 zł nexto.pl
mobi epub
30,39 zł swiatebookow.pl
mobi epub
31,99 zł publio.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
31,99 zł legimi.com
mobi
28,80 zł zinamon.pl
epub
28,80 zł zinamon.pl

Michel Houellebecq - inne e-booki