Anders morderca i przyjaciele (oraz kilkoro wiernych nieprzyjaciół)

Autor: Jonas Jonasson

Wydawnictwo: WAB

Stron: 352

Opłacalność: 6.51 zł/100 stron

Oszczędzasz: 28%

Kolejna powieść bestsellerowego autora. Właściwe pisarzowi połączenie absurdalnej wizji rzeczywistości ze swoistym poczuciem humoru po raz kolejny bawi i zdumiewa.

Jonas Jonasson znany jest czytelnikom dzięki powieściom Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął oraz Analfabetka, która potrafiła liczyć.

Tym razem głównym bohaterem jego książki jest recydywista Johan Andersson słusznie zwany Andersem Mordercą. Ma na koncie niejedną śmierć i liczne rozboje, za które spędził w więzieniu niemal całe dorosłe życie. W wieku pięćdziesięciu sześciu lat wreszcie wychodzi na wolność ze szczerą skruchą i postanowieniem, że będzie żył już wyłącznie z wymuszeń. Zrządzeniem losu spotyka na swej drodze kobietę pastora i recepcjonistę podrzędnego hotelu, skorych do pomocy w naciąganiu prawa. Dzięki sprytowi nowych przyjaciół i złej sławie Anderssona, udaje im się szybko rozkręcić interes. Nieoczekiwanie pojawiają się jednak przeszkody w postaci drepczących im po piętach typów ze świata przestępczego, oraz… Jezusa, który objawia się głównemu bohaterowi. Sprawy między wspólnikami niecnego procederu komplikują się aż do granic absurdu.

Oto przewrotna historia o ludzkiej naturze, szaleństwie mediów i religijnym fanatyzmie, czyli o współczesnym świecie, który jest jednym wielkim paradoksem.


Jonas Jonasson (ur. w 1961 r.) – pochodzi ze szwedzkiego Växjö, studiował na uniwersytecie w Göteborgu, po studiach pracował jako dziennikarz, producent telewizyjny i właściciel firmy medialnej. Przeniósł się do Szwajcarii, w pobliże granicy z Włochami i tam napisał bestsellerową powieść pt. Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął, która stała się międzynarodowym bestsellerem, a w 2013 roku została przeniesiona na wielki ekran. Duży sukces odniosła również jego kolejna powieść Analfabetka, która potrafiła liczyć (W.A.B. 2015).

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 22,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
22,90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 24,47 zł
(dla stałych klientów)
27,19 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27,19 zł ibuk.pl
mobi epub
27,19 zł empik.pl
mobi epub
28,47 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28,79 zł ravelo.pl
mobi epub
29,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
30,39 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  19,19 zł
w programie Nexto Premium
30,39 zł nexto.pl
mobi epub
31,99 zł legimi.com
mobi epub
31,99 zł publio.pl
mobi
28,80 zł zinamon.pl
epub
28,80 zł zinamon.pl

Jonas Jonasson - inne e-booki

E-booki podobne do "Anders morderca i przyjaciele (oraz kilkoro wiernych nieprzyjaciół)"