Makabryczne zbrodnie i gorączkowe śledztwo – Andrzej Dziurawiec zabiera czytelników w szaleńczy pościg ulicami Warszawy. Mroczna i krwawa kontynuacja Bastarda!

W starej destylarni, gdzie dwa lata temu zakończyło się śledztwo Szuberta i Szumana w sprawie seryjnego mordercy, ponownie odnaleziono zwłoki. Miejsce, data i powiązania ofiary z zamordowanym Adamem Wellmanem wzbudzają w Szumanie niepokój, że w stolicy grasuje kolejny groźny przestępca. Sława zabitej kobiety, guru feministek i gwiazdy feministycznego festiwalu Waginalia, nie ułatwia policjantom pracy. Tymczasem Szubert odkrywa, że ofiara była matką jego przyjaciółki i kochanki Havy. Emerytowany glina musi znaleźć mordercę, zanim ten dopadnie Havę. Stawką jest bowiem nie tylko życie kobiety, ale i Szuberta. Na drodze stoi mu jednak Szuman. Powiedzieć, że od czasu feralnego śledztwa mężczyźni nie pałają do siebie miłością, to mało. A choć pozornie ich cele wydają się zbieżne, w rzeczywistości nie mogłoby ich dzielić więcej.

O Bastardzie:
Dziurawiec umie pisać! Konstrukcji scen powinni się od niego uczyć początkujący pisarze. Wiadomo, scenarzysta. Przemawia najczystszym obrazem, rzecz w polskiej prozie równie rzadka jak kurze zęby.
Marta Guzowska, ZbrodniczeSiostrzyczki.pl,

Jedynie nieliczni chcą i potrafią skroić wielowątkowe intrygi, pełne przeplatających się opowieści. Ta sztuka udała się Andrzejowi Dziurawcowi […].
Robert Ostaszewski, RobertOstaszewski.bloog.pl


Andrzej Dziurawiec (ur. 1953) – polski scenarzysta filmowy, pisarz i poeta. Absolwent UW i PWSTFiTv w Łodzi. Autor scenariuszy m.in.: Karate po polsku, Zakład, dramatów Czarny Punkt, Trumna nie lubi stać pusta. Publikował m.in. w „Poezji”, „Nowym Wyrazie”, „Kulturze”, „Życiu” i „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Napisał cykl opowiadań Późny Gomułka, wczesny Gierek (2009) i thriller Bastard (Wydawnictwo W.A.B. 2013), rozpoczynając tym samym cykl, którego kontynuacją jest Festiwal.