ISBN:9788328055834

Poświata

Autor: Michael Chabon

Wydawnictwo: WAB

Oszczędzasz: 35%

Niezwykła powieść jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy, laureata Nagrody Pulitzera.
Tuż po opublikowaniu debiutanckiej powieści The Mysteries of Pittsburgh Michael Chabon odwiedził śmiertelnie chorego dziadka. Gdy silne środki przeciwbólowe rozwiązały umierającemu język, a bliskość śmierci obudziła wspomnienia, dziadek pisarza zaczął zwierzać się i opowiadać historie, których jego wnuk nigdy wcześniej nie słyszał. Z tych rozmów Michael Chabon utkał swą najnowszą powieść.

„Poświata” to opowieść o szaleństwie, wojnie i przygodzie, o seksie, małżeństwie i pożądaniu, o egzystencjalnych rozterkach i modelarstwie rakietowym, o wielkich aspiracjach i ciemnej stronie osiągnięć amerykańskiej techniki, o niszczącym działaniu kłamstwa i sekretów, a zarazem ich wielkiej mocy twórczej. To także rodzaj brawurowej autobiografi, w której Michael Chabon odsłania mechanizmy działania własnej wyobraźni.

Gdyby przyszło wam kiedyś do głowy badać historię własnej rodziny, najpierw przeczytajcie powieść Chabona. Są tu wszystkie za i przeciw. Podane — jak obiecał — z „należytą nonszalancją”. W tym wariancie amerykańskiego snu nawet nazistowska Wunderwaff może się do czegoś przydać.
Łukasz Grzymisławski / „Książki. Magazyn do czytania”

Najlepsza cena: Empik
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 25.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25.90 zł empik.pl
mobi epub
32.79 zł woblink.pl
mobi epub
od 30.59 zł
(dla stałych klientów)
33.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
33.99 zł ibuk.pl
mobi epub
35.99 zł publio.pl
mobi epub
36.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
39.99 zł virtualo.pl

Michael Chabon - inne e-booki

E-booki podobne do "Poświata"