ISBN:9788328059733

Osobowość na talerzu

Autor: Barbara J. King

Wydawnictwo: WAB

Oszczędzasz: 20%

Gdyby każdy przeczytał tę książkę, świat byłby dużo lepszym miejscem. A tak cóż, jest jak jest.

Marta Dymek, autorka „Jadłonomii”

Podziwiamy wrażliwość i inteligencję delfinów, szympansów i słoni, ale co wiemy o życiu, umysłach i emocjach kur, krów, świń, ośmiornic, ryb i wielu innych stworzeń, które codziennie lądują na naszych talerzach? Korzystając z najnowszych badań naukowych oraz doświadczeń między innymi rolników i weterynarzy, Barbara King zabiera nas w fascynującą podróż przez świat zwierząt traktowanych głównie jako źródło pożywienia. Nie namawia przy tym do weganizmu – zaprasza jednak do zastanowienia się nad własnymi postawami wobec jedzenia mięsa i jego skutkami dla planety.

Czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, i czy chcemy tego, czy nie wraz z każdym zjadanym posiłkiem decydujemy, kto ma żyć, a kto umrze. Trzykrotnie w ciągu dni podejmujemy decyzje, z którymi musimy później żyć. Może nam w tym pomóc pełen współczucia i liryczny głos Barbary J. King. Jej książka nigdy nie nudzi. W sposób odkrywczy, często zaskakujący, a także zabawny pisze dla wszystkich, którym bliskie są zwierzęta, etyka i ziemia.

Sy Montgomery, autorka m.in. „Ptakologii”, „Dobrej świnki, dobrej” i „The Soul Of an Octopus”

Barbara J. King (ur. 1956) jest emerytowaną profesorką College of William and Mary, gdzie przez 28 lat uczyła antropologii. Na początku kariery naukowej zajmowała się w Kenii badaniami naczelnych poprzez obserwację małp, w tym małp człekokształtnych. Dziś bada inteligencję i emocje u różnych zwierząt, od szympansów po kury. Jest autorką wielu książek, w tym „Evolving god: A Provocative View on the Origins of Religion” (2007), “Being with Animals” (2010) oraz “How Animals Grieve” (2013). Co tydzień pisze felietony na blogu “NPR 13.7 Cosmos And Culture” i często dla “The Times Literary Supplement”.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 23.94 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 21.55 zł
(dla stałych klientów)
23.94 zł ebookpoint.pl
mobi epub
23.99 zł ibuk.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
29.99 zł empik.pl
mobi epub
29.99 zł publio.pl
mobi epub
29.99 zł virtualo.pl
mobi
27.00 zł zinamon.pl
epub
27.00 zł zinamon.pl

Barbara J. King - inne e-booki

E-booki podobne do "Osobowość na talerzu"