Antisocial media. Jak Facebook oddala nas od siebie i zagraża demokracji

Autor: Siva Vaidhyanathan

Wydawnictwo: WAB

Oszczędzasz: 31%

Antisocial Media, książka poświęcona hegemonii Facebooka, ukazuje się w najlepszym możliwym momencie, wpisując się w debatę o roli mediów społecznościowych w zachodnim modelu demokracji.

Antisocial Media to atak na obecny model biznesowy Facebooka wszystkich frontach. Autor opisuje manipulacje, jakim poddawany jest użytkownik po to, aby uzależnić go od Facebooka. Ten „największy na świecie system inwigilacji” gromadzi dane o dwóch miliardach użytkowników. Żaden inny nośnik reklam nie może się równać z tym, co oferuje serwis Zuckerberga. Oferta gazet, magazynów i telewizji wypada przy tym bardzo blado. W systemie Zuckerberga produktem jesteśmy my – i nasza uwaga.

Vaidhyanathan odnosi się również do gorącego tematu spłycenia debaty publicznej w zachodnich demokracjach, antagonizacji i radykalizacji różnych grup społecznych, tworzenia zamkniętych baniek informacyjnych, wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA, wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i wpływu obcych państw (głównie Rosji) na wiele z tych procesów. Antisocial Media to bardzo aktualna znakomita próba ujęcia zjawiska współczesnego w solidnych ramach koncepcyjnych.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 20,73

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
20,73 zł gandalf.com.pl
mobi epub
23,99 zł ibuk.pl
mobi epub
od 22,94 zł
(dla stałych klientów)
25,49 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
28,49 zł swiatebookow.pl
mobi epub
29,99 zł publio.pl
mobi epub
  16,49 zł
w programie Nexto Premium
29,99 zł nexto.pl
mobi epub
29,99 zł virtualo.pl
mobi
27,00 zł zinamon.pl
epub
27,00 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Antisocial media. Jak Facebook oddala nas od siebie i zagraża demokracji"