ISBN:9788328079755

Centrala Europa

Autor: William T. Vollmann

Wydawnictwo: WAB

Stron: 896

Opłacalność: 4.64 zł/100 stron

Oszczędzasz: 36%

Napisana z rozmachem panoramiczna powieść historyczna nagrodzona National Book Award

„Chcecie wiedzieć, dlaczego Europa zachorowała na totalitaryzm? Tu jest odpowiedź”.
Joanna Bator
„W 37 historiach, których bohaterami są dyktatorzy, ich generałowie i towarzyszki życia, artyści i rewolucjoniści, Vollmann ukazał piekło fanatyzmu i tragedię XX wieku. Centrala Europa, jedno z najwybitniejszych dokonań nie tylko autora, ale też tłumacza Jędrzeja Polaka, to dzieło monumentalne i wspaniałe, popis pisarskiej wirtuozerii. Cieszy, że po 16 latach od premiery powieść w końcu
ukazuje się w Polsce. Czytajmy z niej wszyscy”.
Michał Nogaś


„Książka, która sprawia, że czytelnikowi może się zakręcić w głowie od ogromu wizji, szalonej erudycji i natężenia opisanego w niej zła. Wielka powieść, ambitne podsumowanie historii XX wieku, obrazoburcza i liryczna równocześnie. Niezwykła”.
Wojciech Chmielarz

Panoramiczna powieść historyczna. Książka w bardzo nowatorski sposób traktuje o narodzinach dwóch totalitaryzmów: niemieckiego i rosyjskiego – ścierających się na polach tytułowej Europy Środkowej. Europe Central to blisko 40 opowieści połączonych w nazistowsko-sowieckie pary i podporządkowanych jednoczącej metaforze centrali telefonicznej, łączącej podsłuchane głosy licznych postaci historycznych, m.in.: Krupską, Lenina, Fanię Kapłan, Annę Achmatową, Romana Karmena, Stalina, Hitlera, marszałka Paulusa, generała Własowa i przede wszystkim Dymitra Szostakowicza – którego recenzent New York Timesa uznał wręcz za alter ego autora.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.35 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 41.59 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
41.59 zł publio.pl
mobi epub
44.90 zł virtualo.pl
mobi epub
51.90 zł empik.pl
mobi epub
od 48.95 zł
(dla stałych klientów)
54.39 zł ebookpoint.pl
mobi epub
54.39 zł ibuk.pl

E-booki podobne do "Centrala Europa"