ISBN:9788328085688

Wieczór w raju. Opowiadania zebrane

Autor: Lucia Berlin

Wydawnictwo: WAB

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 27.90 zł.

Oszczędzasz: 25%

Przeoczony brylant amerykańskiej literatury. Wydany pośmiertnie zbiór najlepszych opowiadań Lucii Berlin z miejsca stał się literacką sensacją na całym świecie. Teraz w ręce polskich czytelników trafia drugi tom opowiadań arcymistrzyni krótkiej formy.

Lucia Berlin to artystka o talencie równie niezwykłym, co jej życiorys. Trzykrotna rozwódka, matka czterech synów, których wychowywała samotnie. Przez większość życia zmagała się z alkoholizmem, który pokonała dopiero w ostatnich latach. Nigdy nie była pełnoetatową pisarką, by utrzymać siebie i dzieci podejmowała się najróżniejszych prac. Może właśnie dlatego jej opowiadania są tak charakterystyczne – oszczędne, o poszarpanym rytmie, tak wiernie oddające prawdziwe życie, że aż niepokojące. „Wieczór w raju” to zbiór 22 opowiadań, starannie wybranych z dorobku pisarki. Raj w wykonaniu Berlin w niczym nie przypomina jednak hollywoodzkiej pocztówki, a widmo setek mikrokatastrof wisi nad nim nie tylko wieczorami.

Berlin prawdopodobnie zasłużyła na Nagrodę Pulitzera. „The New York Times”

Wieczór w raju wskrzesza na nowo ten sam zachwyt, który pojawił się przy czytaniu Berlin po raz pierwszy. „Financial Times”

Kiedy zaczynają płynąć słowa, Berlin czyni z nich małe cuda. Czy opisuje chwile szczęścia, czy bolesne upadki, jej proza jest tak samo intensywna i osobista. Potrafi wprawić zarówno w zakłopotanie, jak i w trans. „The Economist”

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 29.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29.99 zł ibuk.pl
mobi epub
od 26.99 zł
(dla stałych klientów)
29.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
36.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
39.99 zł publio.pl
mobi epub
39.99 zł woblink.pl
mobi epub
39.99 zł virtualo.pl

Lucia Berlin - inne e-booki

E-booki podobne do "Wieczór w raju. Opowiadania zebrane"