Ukraina. Niezwykli ludzie w niezwykłych czasach

Autor: Piotr Pogorzelski

Wydawnictwo: Editio

Stron: 280

Opłacalność: 10.57 zł/100 stron

Naród, który powstaje na naszych oczach

Na Ukrainie wrzało od zawsze. Jeszcze przed Majdanem wielu jej mieszkańców podejmowało działania polityczne i społeczne, między innymi w ramach organizacji pozarządowych. Jednak wciąż było ich za mało — prawdziwi aktywiści stanowili niewielki procent nieco sennego społeczeństwa ukraińskiego, liczącego ponad czterdzieści milionów obywateli. Dopiero w czasie rewolucji okazało się, że działacze to nie pojedyncze osoby, a tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy ludzi. Dzięki temu mieszkańcy Ukrainy stali się ukraińskim narodem.

Co będzie dalej? Co Ukraińcy chcą osiągnąć i czy im się uda? Czy wykorzystają pozytywną energię, jaką przyniosła im rewolucja godności? Czy poradzą sobie z rosyjską agresją, problemami gospodarczymi, społecznymi i politycznymi, jakie spadają na nich z zewnątrz i toczą kraj od środka? Nikt rozsądny nie odpowie dziś na te pytania. Nie znamy przyszłości. Możemy jednak zaryzykować i wysunąć pewne hipotezy. Musimy tylko uważnie przyjrzeć się Ukrainie. Trzymajmy kciuki za naszego wschodniego sąsiada, wszak nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy… Te słowa, nieco już wyświechtane, znów nabierają treści — to Ukraińcy bronią swojej ziemi i Europy, w tym Polski, przed rosyjską inwazją.

To nie jest kolejna książka o Majdanie. To książka o tym, co było przed nim, co jest i będzie po nim, a nade wszystko – o ludziach, którzy w niezwykły sposób zjednoczyli się w walce o nową Ukrainę. 
 
Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 29,60

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub pdf
29,60 zł bezdroza.pl
bez DRM mobi epub pdf
29,60 zł onepress.pl
bez DRM mobi epub pdf
od 26,64 zł
(dla stałych klientów)
29,60 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub pdf
35,15 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
37,00 zł empik.pl

Piotr Pogorzelski - inne e-booki

E-booki podobne do "Ukraina. Niezwykli ludzie w niezwykłych czasach"