Kluczowe wskaźniki efektywności (KPI). Tworzenie, wdrażanie i stosowanie

Autor: David Parmenter

Wydawnictwo: Onepress

Kluczowe wskaźniki efektywności (ang. Key Performance Indicators, KPI) to jedne z najważniejszych narzędzi zarządzania w organizacjach. Mają ułatwiać ocenę działania organizacji poprzez pomiar stopnia realizacji jej celów, a przez to przyczyniać się do podejmowania właściwych decyzji. Niestety, w wielu przypadkach przyjmuje się niewłaściwe KPI, co prowadzi do nieodpowiednich działań i spowalnia projekty. Konsekwencją jest niższa jakość współpracy z innymi jednostkami i ogólne pogorszenie pozycji organizacji. Tymczasem jednym z warunków sukcesu zarządzania jest właściwe rozumienie i stosowanie wskaźników efektywności, a początkiem tego rozumienia — ich podział na wskaźniki rezultatu i wskaźniki efektywności.

Celem niniejszej książki jest wsparcie organizacji w opracowywaniu, wdrażaniu i stosowaniu najskuteczniejszych, zwycięskich KPI — takich miar efektywności, które mogą bardzo wiele zmienić poprzez sukcesywne dostosowywanie codziennych działań do strategicznych celów organizacji. Autor pokazał, w jaki sposób kierownicy mogą uniknąć najgroźniejszych pułapek i stworzyć KPI, które staną się cennym narzędziem zarządczym. Zaprezentowana metodologia jest prosta, zrozumiała, a przede wszystkim praktyczna. Dla każdego, kto ma wdrożyć KPI w swojej organizacji, ta książka okaże się bezcenna.

Z książki dowiesz się przede wszystkim:
  • czym są KPI;
  • jakie są najistotniejsze różnice pomiędzy wskaźnikami rezultatu i efektywności;
  • jak wygląda nowy, uproszczony, sześcioetapowy proces ustalania i stosowania KPI;
  • jakie zagrożenia płyną z niewłaściwego stosowania miar efektywności;
  • jak ustalać skuteczne miary efektywności;
  • jakiego zestawu narzędzi użyć, żeby umożliwić organizacji znalezienie kluczowych czynników sukcesu — źródła wszystkich istotnych miar.

Klucz do stworzenia prawdziwie zwycięskich KPI leży w Twoich rękach!


David Parmenter — jest czołowym ekspertem w zakresie tworzenia KPI, znanym ze skłaniających do myślenia, żywiołowych sesji, dzięki którym wiele organizacji zmieniło swoje podejście do zarządzania efektywnością i radykalnie poprawiło skuteczność. Prowadził warsztaty z udziałem tysięcy uczestników z 30 krajów, pracował dla firm Ernst & Young, BP Oil Ltd, Arthur Andersen i PricewaterhouseCoopers. Jest członkiem Związku Koncesjonowanych Księgowych Anglii i Walii. Regularnie publikuje w czasopismach profesjonalnych i biznesowych. Jest także autorem wielu książek o tej tematyce.
Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.29 zł

Znaleziono 3 ofert ebooków od 53,60

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub pdf
od 48,24 zł
(dla stałych klientów)
53,60 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub pdf
53,60 zł onepress.pl
bez DRM mobi epub
67,00 zł empik.pl

E-booki podobne do "Kluczowe wskaźniki efektywności (KPI). Tworzenie, wdrażanie i stosowanie"