Elektronika. Od praktyki do teorii. Wydanie II

Autor: Charles Platt

Wydawnictwo: Helion

Stron: 392

Opłacalność: 17.6 zł/100 stron

Podręcznik podstaw elektroniki inny niż wszystkie! Autor postuluje rozpoczynanie nauki od praktyki i dopiero potem przechodzenie do teorii a nie odwrotnie, jak zwykło się czynić. Dzięki odwróceniu tradycyjnego porządku, nauka nie będzie nudna, ale stanie się fascynującą przygodą!

Przyswajanie wiedzy odbywające się poprzez eksperymenty, własne badania, próby i odkrycia, jest dużo bardziej efektywne i trwałe. Tak skonstruowana jest niniejsza książka. Podstawy teoretyczne również w niej znajdziesz, ale zostały przedstawione nieco później. Dzięki temu świat elektroniki od samego początku zaznajamiania się z nim jest fascynującym polem do własnych eksperymentów. Książka ma tę samodzielna drogę Czytelnikowi wskazać i ułatwić.

Podręcznik zawiera też wiele cennych rad, począwszy od listy niezbędnych przyrządów, na instrukcjach rozwiązywania problemów skończywszy. Autor zachęca do samodzielnego eksperymentowania, a ewentualne pomyłki staną się istotnym elementem procesu nauki.

W tej książce znajdziesz:

  • mnóstwo świetnych projektów, uszeregowanych od najprostszych po dość złożone,
  • instrukcje dotyczące przygotowania własnego „laboratorium elektroniki”,
  • jasne i łatwe do zrozumienia wskazówki dotyczące poszczególnych eksperymentów,
  • informacje o kluczowych częściach elektronicznych oraz ich funkcjach w obwodach elektronicznych,
  • przystępnie podane podstawy teoretyczne elektroniki,
  • wskazówki odnoszące się do korzystania z mikrokontrolera Arduino,
  • instrukcje, jak zbudować alarm przeciwwłamaniowy, lampki choinkowe, elektroniczną biżuterię, procesory dźwięku, tester refleksu, zamek szyfrowy i wiele innych urządzeń.

Elektronika jest uważana za trudną dziedzinę wiedzy. Zwykle naucza się jej standardowymi metodami: najpierw przedstawia się definicje, wzory i prawidła, a dopiero potem przechodzi się do ćwiczeń praktycznych. Adept elektroniki najpierw zapoznaje się ze wskazówkami i, postępując ściśle według instrukcji, buduje proste obwody. Oczywiście, nie jest to zła metoda nauki. Niemniej jednak, jeśli chcesz się zaciekawić, zafascynować i naprawdę nauczyć elektroniki, o wiele lepszą metodą jest nauka przez odkrywanie. Polega ona na eksperymentowaniu, własnoręcznym łączeniu komponentów i obserwacji — dzięki temu zrozumienie procesów, które zachodzą w działających układach, przychodzi dużo łatwiej i naturalniej, a nabyta wiedza jest o wiele trwalsza.

Zniszcz, spal, zepsuj, eksperymentuj — oto Twoja najskuteczniejsza metoda zdobywania wiedzy!

Charles Platt — redaktor prowadzący magazynu „MAKE”. Jego zainteresowanie światem komputerów i informatyki sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jest autorem licznych książek poświęconych informatyce, ale pisał również powieści science fiction, na przykład The Silicon Man czy Protektor. Przestał jednak pisać powieści po rozpoczęciu współpracy z magazynem „Wired” w roku 1993. Kilka lat później został jednym z trzech redaktorów prowadzących tego czasopisma. Platt ma jeszcze jedną pasję: projektowanie i budowę prototypów urządzeń medycznych w warsztacie położonym w odludnej części północnej Arizony.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.37 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 69,00

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 62,10 zł
(dla stałych klientów)
69,00 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
69,00 zł helion.pl

Charles Platt - inne e-booki

E-booki podobne do "Elektronika. Od praktyki do teorii. Wydanie II"