Praktyczna analiza pakietów. Wykorzystanie narzędzia Wireshark do rozwiązywania problemów związanych z siecią. Wydanie III

Autor: Chris Sanders

Wydawnictwo: Helion

Przechwytywanie pakietów i badanie ich zawartości może kojarzyć się z szemraną działalnością domorosłych hakerów i włamywaczy. Okazuje się jednak, że analiza pakietów jest jednym ze skuteczniejszych narzędzi do rozwiązywania problemów z siecią. O ile samo przechwycenie pakietu, na przykład za pomocą popularnego narzędzia Wireshark, zasadniczo nie sprawia problemu, o tyle zbadanie zawartości tego pakietu i wykorzystanie zdobytej wiedzy do poprawy działania sieci bywa sporym wyzwaniem nawet dla doświadczonych administratorów. Niniejsza książka jest niezwykle praktycznym, przystępnie napisanym podręcznikiem, który znakomicie ułatwia zrozumienie tego, co się dzieje w sieci, i podjęcie adekwatnych działań w celu poprawy jej funkcjonowania. Niniejsze, trzecie wydanie książki zostało przejrzane i zaktualizowane, uwzględniono w nim również najnowszą wersję narzędzia Wireshark (2.x). Opisano sposób wykorzystywania przechwyconych danych do rozwiązywania problemów sieci. Gruntownie omówiono protokoły IPv6 i SMTP, znalazł się tu również nowy rozdział opisujący narzędzia tshark i tcpdum. Działają one na poziomie powłoki i służą do analizy pakietów. Najważniejsze zagadnienia ujęte w książce: badanie komunikacji sieciowej w czasie rzeczywistym wykrywanie przyczyn problemów z siecią wyodrębnianie plików z pakietów działanie złośliwego kodu na poziomie pakietów generowanie raportów i statystyk dotyczących ruchu sieciowego Sprawdź, co w pakiecie piszczy! Chris Sanders — jest ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa informacji. Pochodzi z Mayfield w stanie Kentucky. Pracował dla wielu agencji rządowych i wojskowych, a także dla kilku firm z listy Fortune 500. W czasie współpracy z Departamentem Obrony USA Sanders rozwijał modele dostawcy usług sieciowych oraz narzędzia wywiadowcze. Założył fundację, której celem jest rozwój zaawansowanych technologii informatycznych na obszarach wiejskich. W wolnych chwilach ogląda mecze koszykówki, grilluje i spędza czas na plaży. Wraz z żoną Ellen mieszka w Charleston, w stanie Karolina Południowa.
Najlepsza cena: OnePress
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.30 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 55,20

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub pdf
55,20 zł helion.pl
bez DRM mobi epub pdf
od 49,68 zł
(dla stałych klientów)
55,20 zł ebookpoint.pl

Chris Sanders - inne e-booki

E-booki podobne do "Praktyczna analiza pakietów. Wykorzystanie narzędzia Wireshark do rozwiązywania problemów związanych z siecią. Wydanie III"