Polskie firmy rodzinne

Autor: Anna Zasiadczyk

Wydawnictwo: MUZA SA

Stron: 368

Opłacalność: 5.42 zł/100 stron

Oszczędzasz: 50%

Fascynujące historie ludzi, którzy kilka pokoleń wstecz założyli własne rodzinne biznesy a dziś ich wnuki i prawnuki, kontynuujący dzieło przodków, z dumą opowiadają burzliwe dzieje swoich rodzinnych firm.

Dzięki tej książce poznamy historie firm, z których niektóre powstały jeszcze w czasie zaborów i były z mozołem rozwijane przez kolejne lata. A nie było to łatwe zadanie. Pieniędzy na założenie własnego przedsiębiorstwa często szukano aż za oceanem. Gdy udało się wystartować i odnieść sukces, nadeszła II wojna światowa i trzeba było zmierzyć się z jej trudami, a następnie przetrwać ciężkie czasy PRL-u.

Kiedy mówimy „polskie firmy rodzinne”, myślimy: Wedel, Blikle, Kruk… Tymczasem w naszym kraju istnieje wiele mniejszych firm, które obecnie prowadzi trzecie a nawet czwarte pokolenie spadkobierców.

Niewczykowie, najstarszy ród lutniczy w Polsce, mogą poszczycić się stworzeniem unikalnych skrzypiec, które powstały na specjalne zamówienie A.P. Kaczmarka. Klientami pracowni Oprawa Obrazów Lachmanowie z Krakowa byli i nadal są nie tylko słynni malarze, ale i znane nazwiska ze świata sztuki, jak Stanisław Mrożek czy Andrzej Wajda. Przez ręce krakowskich „oprawców” przeszły przez lata istnienia zakładu dzieła o znaczącej wartości, na przykład Renoira, którego oprawy pilnowało… trzech uzbrojonych ochroniarzy. Ponoć Czesław Miłosz powiedział krakowskim Lachmanom, że musi napisać o nich wiersz. Autorzy „Polskich firm rodzinnych” o nich i o podobnych im fascynujących ludziach prowadzących z sukcesem firmy rodzinne napisali całą książkę.

W Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Łodzi powstały firmy działające do dziś i znane nie tylko mieszkańcom tych miast, ale i całej Polsce a nawet ludziom poza granicami naszego kraju. . Krakowska Pracownia Krawatów Mikuły, warszawska Pracownia Cukiernicza Zagoździński, łódzki warsztat samochodowy Wróblewskich, czy poznańska Pracownia Lutnicza Niewczyk & Synowie. Poznajmy ich niezwykłe historie i tajemnice wielowiekowego sukcesu.

 

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 19,95

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19,95 zł litres.pl
mobi epub
23,69 zł empik.pl
mobi epub
25,90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 26,94 zł
(dla stałych klientów)
29,93 zł ebookpoint.pl
mobi epub
31,92 zł ravelo.pl
mobi epub
33,38 zł gandalf.com.pl
mobi epub
33,52 zł woblink.pl
mobi epub
33,52 zł ibuk.pl
mobi epub
35,91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
36,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  23,94 zł
w programie Nexto Premium
37,90 zł nexto.pl
mobi epub
  23,94 zł
w programie Nexto Premium
37,90 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
39,90 zł legimi.com
mobi epub
39,90 zł publio.pl
mobi
31,90 zł zinamon.pl
epub
31,90 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Polskie firmy rodzinne"