ISBN:9788328702455

Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzeć

Autor: Kuba Wojtaszczyk

Wydawnictwo: Akurat

Stron: 196

Opłacalność: 10.15 zł/100 stron

Oszczędzasz: 29%

Polska wielkomiejska rzeczywistość, sfrustrowani młodzi ludzie po dwudziestce i po trzydziestce, studenci, absolwenci, doktoranci studiów humanistycznych i artystycznych, którzy po zakończeniu nauki, w zderzeni z twardą kapitalistyczną rzeczywistością odkrywają, że wcale nie są wybrańcami losu, ale że los z nich zakpił. Świat nie ma im niczego do zaoferowania i niczego od nich nie potrzebuje. Rodzi się bunt. Czas na rewoltę.

Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzeć to druga książka Kuby Wojtaszczyka, którego debiut literacki znalazł się wśród najbardziej obiecujących debiutów roku tygodnika Newsweek.

Tym razem autor bierze na warsztat bardzo aktualny temat: protesty młodych ludzi przeciwko bezrobociu, umowom śmieciowym i niepewności zatrudnienia, bez zabezpieczeń społecznych, bez szans na emeryturę. Przedstawia typowe polskie duże miasto za kilka lat: filolodzy ruszają na barykady z miejskimi aktywistami, hipsterzy ręka w rękę z doktorantami idą do walki. Polski romantyzm, groteska spod znaku Gombrowicza i współczesne polskie realia społeczne łączą się w wybuchową mieszankę.

Powieść niezwykle współczesna, poruszająca drażliwe i aktualne problemy społeczne: brak pracy i perspektyw, niskie płace, niestabilność zatrudnienia, rozdźwięk między obietnicami, którymi mami się młodych intelektualistów i artystów na studiach, a rzeczywistością, która szybko sprowadza do parteru .

Kuba Wojtaszczyk pisze plastycznie, z miłością do detalu, trochę staroświecko. Ten styl jest mu potrzebny, aby pokazać piekło hipsterstwa, pustkę i bezsilność jego rówieśników z wielkich miast, parę buntu idącą w wielki gwizdek. To ciekawa i aktualna literatura. Polecam - Jakub Żulczyk

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 19.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 18.84 zł
(dla stałych klientów)
20.93 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22.28 zł ebuczek.pl
mobi epub
22.32 zł ibuk.pl
mobi epub
23.17 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24.83 zł swiatebookow.pl
mobi epub
25.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  16.74 zł
w programie Nexto Premium
25.95 zł nexto.pl
mobi epub
27.90 zł woblink.pl
mobi epub
27.90 zł empik.pl
mobi epub
27.90 zł publio.pl
mobi epub
27.90 zł litres.pl
mobi
25.10 zł zinamon.pl
epub
25.10 zł zinamon.pl

Kuba Wojtaszczyk - inne e-booki

E-booki podobne do "Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzeć"