To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat

Autor: Naomi Klein

Wydawnictwo: MUZA SA

Stron: 650

Opłacalność: 4.3 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Naomi Klein pisząc tę książkę, a także dwie pozostałe, No Logo i Doktrynę szoku, stworzyła trylogię, w której diagnozuje kryzysy w jakich znalazł się nasz świat, oraz wskazuje drogi ich przezwyciężenia.

Naomi Klein jest autorką znającą dogłębnie temat globalnego ocieplenia i innych zmian klimatu. W sposób wyczerpujący i przystępny przedstawia zagrożenia wynikające z tych zjawisk i umieszcza je w szerokim kontekście – politycznym, ekonomicznym i społecznym.

Podobnie jak w Doktrynie szoku autorka ukazuje ciemną stronę puszczonego na żywioł neoliberalnego kapitalizmu – krótko mówiąc, jak wolnorynkowy fundamentalizm przyczynił się do zanieczyszczeń atmosfery zagrażających całej ludzkości i jak blokuje próby naprawy istniejącej sytuacji. Klein przedstawia ważniejsze ruchy obrońców środowiska, ich mocne i słabe punkty (demaskuje np. współpracę niektórych z nich z wielkim biznesem, którego działania bynajmniej środowisku nie służą). Ostrzega przed konsekwencjami ingerowania w klimat za pomocą tzw. geoinżynierii czyli modyfikacji pogody poprzez np. wprowadzanie do atmosfery aerozoli siarczanowych. Trzeźwo opisuje zagrożenia i zdaje sobie sprawę z ogromu problemów, z jakimi będzie się wiązać zmiana dominującej mentalności wolnorynkowej, odejście od fetyszyzacji wzrostu i nawyków konsumpcyjnych. Autorka nie maluje jednak wyłącznie czarnego obrazu, ale pozwala dostrzec nadzieję w funkcjonujących już inicjatywach lokalnych, coraz powszechniejszym korzystaniu z energii odnawialnej i nowych oddolnych ruchach obrony środowiska.  

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 15 ofert ebooków od 27,96

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 25,16 zł
(dla stałych klientów)
27,96 zł ebookpoint.pl
mobi epub
28,72 zł woblink.pl
mobi epub
28,72 zł vagabook.pl
mobi epub
30,03 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30,16 zł ibuk.pl
mobi epub
32,31 zł swiatebookow.pl
mobi epub
32,31 zł ravelo.pl
mobi epub
32,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  21,54 zł
w programie Nexto Premium
34,10 zł nexto.pl
mobi epub
35,90 zł empik.pl
mobi epub
35,90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
35,90 zł legimi.com
mobi epub
35,90 zł litres.pl
mobi epub
35,90 zł publio.pl
mobi
28,70 zł zinamon.pl
epub
28,70 zł zinamon.pl

Naomi Klein - inne e-booki

E-booki podobne do "To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat"