Profesor Skalski

Autor: Katarzyna Kojzar

Wydawnictwo: MUZA SA

Stron: 251

Opłacalność: 6.9 zł/100 stron

Oszczędzasz: 46%

Niezwykła biografia niezwykłego człowieka.

Wszyscy pamiętamy historię małego Adasia, który w pewną zimową noc wyszedł z domu w samej piżamce. Znaleziono go, ale na ratunek wydawało się być za późno. Doktor Janusz Skalski udowodnił jednak, że zawsze warto podejmować walkę ze śmiercią. Wygrał walkę o życie Adasia i to właśnie wtedy usłyszał o nim cały świat. „Mam pełną odwagę mówić o cudzie” – powiedział wówczas lekarz.

Takich cudów, czyli dzieci, którym profesor i jego zespół uratowali życie, w krakowskim szpitalu w Prokocimiu było więcej. To dwutygodniowy Dawidek, który urodził się bez lewej komory serca i dwóch zastawek - nie miał żadnych szans, a dzisiaj śmieje się, biega, żyje. I roczna Zuzia, pierwsze na świecie dziecko podłączone do płucoserca. Jej operacji profesor Skalski omal nie przepłacił życiem – jego własne serce nie wytrzymało napięcia, dostał zawału w drodze na salę operacyjną.

- O tym człowieku będą pisać książki – powiedział ktoś o profesorze Januszu Skalskim. I jest książka, autorstwa dziennikarki Katarzyny Kojzar. O lekarzu ratującym najmniejsze, bo dziecięce serca, którego mistrzem i przyjacielem był sam profesor Zbigniew Religa.

- Jak myślę o pacjentach, zapominam o bożym świecie – mówi o sobie Janusz Skalski, który przez małych pacjentów został uhonorowany Orderem Uśmiechu.

Profesor ma jednak również własne, dorosłe już dzieci – Grzegorza i Barbarę, a także ukochanego wnuka, Ignasia. To książka nie tylko o sławnym kardiochirurgu, ale i o mężu, ojcu, dziadku. Kim jest prywatnie człowiek, który poświęci życie ratowaniu dzieci? Katarzyna Kojzer pozwala nam zajrzeć do jego domu, poznać jego rodzinę, cofnąć się w czasy dzieciństwa profesora, gdy jako wiecznie niespokojny duch, zjeżdżał po schodach na nartach, ujrzeć go jako studenta, który zorganizował wycieczkę do Iranu w czasach, gdy trudno było wyjechać gdziekolwiek poza granice Polski.

Poznamy również opinie przyjaciół i współpracowników profesora, którzy widzą w nim nauczyciela i mistrza. Janusz Skalski stara się być dla nich takim autorytetem, jakim dla niego był Zbigniew Religa.

Książka ta nie traktuje jednak wyłącznie o jednym człowieku, ale o kardiochirurgii w ogóle i ludziom takim jak profesor Skalski, dzięki którym ta gałąź medycyny w Polsce stoi na wysokim światowym poziomie.

Najlepsza cena: Empik
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 17,32

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
17,32 zł empik.pl
mobi epub
od 21,54 zł
(dla stałych klientów)
23,93 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25,52 zł ravelo.pl
mobi epub
26,68 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28,71 zł swiatebookow.pl
mobi epub
29,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19,14 zł
w programie Nexto Premium
30,30 zł nexto.pl
mobi epub
30,31 zł ibuk.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
31,89 zł legimi.com
mobi epub
31,89 zł publio.pl
mobi epub
21,90 zł
(z kodem prom.)
31,90 zł woblink.pl
mobi epub
31,90 zł virtualo.pl
mobi
25,50 zł zinamon.pl
epub
25,50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Profesor Skalski"