ISBN:9788360000540

Alfabet na cztery ręce

Autor: Zygmunt Kałużyński, Tomasz Raczek

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik

Oszczędzasz: 51%

Zygmunt Kałużyński nigdy nie oczekiwał, by jego czytelnicy zgadzali się ze wszystkim co pisał. Ważniejsza była dla niego wymiana myśli a nawet ożywiająca umysł prowokacja. To była istota jego publicystyki! Przecież nie był profesorem ani nauczycielem był krytykiem filmowym i poszukiwaczem prawdy, którą potem na swoją odpowiedzialność głosił. Czasem upierał się przy niej, ale nigdy tych, którzy mieli inne zdanie nie lekceważył. Uważał, że dopiero w ogniu dyskusji powstają myśli, które się liczą.

Rozmowy z Zygmuntem Kałużyńskim były intelektualną rozkoszą. Przekonywałem się o tym przez prawie 30 lat naszej współpracy w telewizji („Warianty”, „Perły z lamusa” i wiele innych programów), w radiu, w tygodnikach „Polityka” i „Wprost”, w czasie spotkań z czytelnikami i w trakcie pisania naszych 8 wspólnych książek. Przeszedłem wszystkie fazy: od zafascynowanego niepokornym krytykiem ucznia aż po jego przyjaciela, który przyjął na siebie zadanie zapewnienia mu nieśmiertelności. Przynajmniej w pamięci pokoleń, z którymi sam będę miał do czynienia.

30 września 2009 roku minęło pięć lat od śmierci Kałużyńskiego. Dopiero po tak długim okresie jestem gotowy, by przedstawić naszą ostatnią książkę złożoną prawie w całości z nigdy dotąd niepublikowanych rozmów. Nagrywałem je w czasie choroby Zygmunta, gdy nastał czas w naturalny sposób skłaniający do prywatnej refleksji i podsumowania. Teraz wreszcie mogliśmy w naszych dialogach wyjść poza magiczny krąg tematyki filmowej i porozmawiać o tym, co w naszym życiu najważniejsze.

Tomasz Raczek

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 12.30 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
14.76 zł gandalf.com.pl
mobi epub
15.92 zł inverso.pl
mobi epub
18.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
18.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
18.90 zł ibuk.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
19.90 zł legimi.com
mobi epub
21.17 zł woblink.pl
mobi epub
  14.94 zł
w programie Nexto Premium
23.16 zł nexto.pl
mobi epub
24.90 zł publio.pl
mobi
12.30 zł zinamon.pl
epub
12.30 zł zinamon.pl
mobi
13.81 zł ebuczek.pl
mobi
13.81 zł ebuczek.pl

Zygmunt Kałużyński - inne e-booki

Tomasz Raczek - inne e-booki

E-booki podobne do "Alfabet na cztery ręce"