Poczet królowych polskich. Powieść i klucz

Autor: Marcin Szczygielski

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik

Opłacalność: 3.35 zł/100 stron

 

„Poczet królowych polskich. Powieść i klucz” to powieść obyczajowa pisana z sensacyjnym zacięciem, kryminał splatający polskie i żydowskie losy oraz niezwykły romans, w którym to mężczyźni okazują się słabą płcią.
Marcin Szczygielski prezentuje historię kilku pokoleń Polek, które są paniami własnego losu w czasach, w których przyszło im żyć. Co łączy przedwojenną gwiazdę kina, ideową komunistkę i współczesną singielkę?

Nowa powieść Marcina Szczygielskiego to wielowątkowa rodzinna historia, tajemnicze zmiany tożsamości głównych bohaterek oraz niewygodna fortuna, która zamiast wielkim szczęściem okazuje się niechcianym dziedzictwem.

Autor bestsellerowego Berka przygląda się losom polsko-żydowskich społeczności, którym daleko było do harmonijnego współistnienia. Wydobywa na światło dzienne mroczne kulisy przedwojennego showbiznesu, wyrafinowany półświatek wileńskich dandysów i lal czyli gejów.

Poczet królowych polskich to również niezwykły portret Warszawy i Wilna lat 30. Nowoczesna, tętniąca życiem stolica zestawiona jest z dekadenckim Wilnem, miastem w którym to polscy oficerowie dopuszczają się zbrodni. Autor proponuje całkowicie niesztampowy i nieromantyczny, obraz pomników polskiej martyrologii. Nad wszystkim zaś unosi się duch przedwojennej królowej polskiego kina Iny Benity, postaci nietuzinkowej, po której ślad zaginą wraz z upadkiem Powstania Warszawskiego.

Szokujący bieg wydarzeń, wyraziści bohaterowie prowadzący ryzykowną grę oraz niezwykła dbałość o historyczne detale sprawiają, że książkę Marcina Szczygielskiego czyta się z zapartym tchem, niczym psychologiczny thriller i niepokorny portret Polski XX i początku XXI wieku.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
21,23 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
26,91 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
29,90 zł ibuk.pl
mobi epub
17,71 zł swiatebookow.pl
mobi epub
18,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
19,90 zł legimi.com
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
25,60 zł legimi.com
mobi epub
  17,94 zł
w programie Nexto Premium
28,40 zł nexto.pl
mobi epub
19,00 zł
(z kodem prom.)
29,00 zł woblink.pl
mobi epub
29,90 zł empik.pl
mobi epub
29,90 zł litres.pl
mobi epub
29,90 zł virtualo.pl
mobi epub
29,90 zł publio.pl
mobi
19,40 zł zinamon.pl
epub
19,40 zł zinamon.pl
pdf
19,40 zł zinamon.pl
pdf
19,40 zł zinamon.pl
pdf
21,23 zł vagabook.pl
pdf
26,91 zł ravelo.pl
pdf
29,90 zł ibuk.pl

Marcin Szczygielski - inne e-booki

E-booki podobne do "Poczet królowych polskich. Powieść i klucz"