ISBN:9788360046463

Fajka van Gogha

Autor: Wojciech Karpiński

Wydawnictwo: Wydawnictwo Próby

Oszczędzasz: 17%

Listy i obrazy van Gogha splatają się w niepodzielną całość. Artysta z wprawą i zaangażowaniem ukazywał ludzi, rzeczy i uczucia. Czynił to ze zmienną intensywnością, ale zawsze starał się być wierny sobie, czasem aż do skrajności prowokującej drwiny.
Wybitny historyk sztuki, laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich, przeanalizował korespondencję największego malarza XIX w., by na jej podstawie odtworzyć nie tylko poszczególne wydarzenia z życia artysty, lecz także oddać jego zmagania ze światem i z samym sobą.
Obficie cytowane listy pomogą nam prześledzić kolejne metamorfozy artystycznego temperamentu. Piękne, proste w przekazie, są niezwykle sugestywne pod względem emocjonalnym. Ukazują ewolucję talentu malarza, który zaczął tworzyć dopiero w wieku 27 lat, a po śmierci zyskał sławę jednego z najwybitniejszych artystów w całej historii Europy.
„Fajka van Gogha” to najpełniejszy portret słynnego postimpresjonisty wydany w Polsce, skreślony przez wybitnego historyka sztuki Wojciecha Karpińskiego. Fascynuje tak samo jak dzieła wielkiego mistrza postimpresjonizmu.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 16.42 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 14.78 zł
(dla stałych klientów)
16.42 zł ebookpoint.pl
mobi epub
  11.94 zł
w programie Nexto Premium
18.51 zł nexto.pl
mobi epub
18.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
18.96 zł gandalf.com.pl
mobi epub
19.90 zł woblink.pl
mobi epub
19.90 zł empik.pl
mobi epub
19.90 zł virtualo.pl
mobi epub
19.90 zł ibuk.pl
mobi epub
19.90 zł publio.pl

Wojciech Karpiński - inne e-booki

E-booki podobne do "Fajka van Gogha"