ISBN:9788360276150

Czarnoksięstwo i mediumizm

Autor: Ignacy Matuszewski

Wydawnictwo: Armoryka

Stron: 104

Opłacalność: 6.51 zł/100 stron

Znakomita, ciągle aktualna książka opisująca zagadnienia czarnoksięstwa i mediumizmu na przestrzeni stuleci, zawierająca liczne niezwykle interesujące opisy niezwykłych zjawisk i osób.

 

W dzisiejszych czasach oficjalnie w czarnoksięstwo ni mediumizm prawie nikt nie wierzy. Oficjalnie prawie każdy stara się uchodzić za tego „postępowego”, „oświeconego” ślepo ufając rozmaitej maści „autorytetom naukowym”, które nie mając pojęcia o owych zagadnieniach wygłaszają sądy, iż wszystko już zostało poznane, zbadane i wyjaśnione, że nie ma w otaczającej nas rzeczywistości żadnych zagadek i tajemnic. I przeciętny zjadacz chleba tak rzeczywiście myśli. A jeśli go przyprzeć do muru podając jeden, drugi, dziesiąty fakt, którego zrozumieć nie sposób, odpowie: „- No dobrze, ja może tego wyjaśnić nie potrafię, ale profesor X czy Y oczywiście wszystko wie na ten temat.” Tymczasem profesor X czy Y jest równie ciemny w tychże kwestiach jak ów przeciętny zjadacz chleba, chociaż oczywiście często nawet sam przed sobą będzie udawał, że wszystko wie i wszystko można „naukowo” wyjaśnić, w taki sam sposób odbijając piłeczkę: „- No dobrze, ja może nie potrafię tego wytłumaczyć, ponieważ nie należy to do moich zainteresowań badawczych, ale profesorowie Z czy V, bez trudu mogą owe rzeczy wyjaśnić”. I tak to idzie. Od XVIII wieku. Od „wieku Oświecenia”, gdy dogmaty religijne zastąpiono dogmatami „naukowymi”.

Tymczasem ani wszystkiego nie wiemy, ani wszystkiego pewnie się nigdy nie dowiemy. A świat materii, w którym funkcjonujemy nie jest jedynym realnym światem... Zaś człowiek nie jest jedyną inteligentną istotą we wszechświecie, bo są też w nim i inne realne byty tak widzialne, jak i niewidzialne. Zaś świat trójwymiarowy nie musi być jedyną realną rzeczywistością...
(fragment książki)


Wydanie dostępne w nowej wersji formatu MOBI.

Najlepsza cena: Septem
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 6.77 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
6.83 zł legimi.com
mobi epub pdf
6.83 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
  6.15 zł
w programie Nexto Premium
11.44 zł nexto.pl
mobi epub
6.77 zł septem.pl
mobi epub
od 6.09 zł
(dla stałych klientów)
6.77 zł ebookpoint.pl
mobi epub
7.42 zł empik.pl
mobi epub
7.42 zł empik.pl
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
9.84 zł ibuk.pl
mobi epub
12.30 zł woblink.pl
mobi epub
12.30 zł litres.pl
mobi epub
12.30 zł publio.pl
mobi
8.00 zł zinamon.pl
epub
8.00 zł zinamon.pl

Ignacy Matuszewski - inne e-booki

E-booki podobne do "Czarnoksięstwo i mediumizm"