ISBN:9788361154891

Dzieci TV

Autor: Andrzej Te

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz

Stron: 116

Opłacalność: 6.03 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Wszyscy jesteśmy dziećmi telewizji. Wszyscy po cichu marzymy o tym, by nasze życie było jak w telewizji. Bo telewizja nie boli. Życie w telewizji jest pozbawione zmysłów. Oglądasz i przestajesz myśleć. Oglądasz i przestajesz cokolwiek czuć. Oglądasz i żyjesz, i nic nie musisz robić. Nic cię nie czeka. Tak wygląda Eden. I tak wygląda rzeczywistość, którą stworzyłem dziewczynkom. Taki im nakręciłem film i one wiedzą, że muszą grać swoje role jak najlepiej. Muszą się po prostu wczuwać i nie czuć nic. I wtedy samo się robi. Naturalnie. I takie jest życie.
(fragment książki)

W XXI wieku telewizja stała się nowym bogiem ludzkości. To przez jej pryzmat patrzymy na świat i poznajemy życie. Telewizja oducza samodzielnego myślenia i zamyka ludzi w pewnym schemacie, tworzy swego rodzaju terrarium, w którym czujemy się bezpieczni. Niewolnicy telewizji - wyzuci z uczuć i głębszych emocji, zapatrzeni w szklany ekran, zatracają swoje ludzkie właściwości. Dzieci TV stają się jak bezmyślne maszyny, którymi z łatwością można manipulować.

Zbiór opowiadań Andrzeja Te pokazuje świat jako grę, w którą musimy grać. Bez względu na wynik, wszyscy jesteśmy przegrani. To się nie stanie - to już się dzieje.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 6.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
6.99 zł publio.pl
mobi epub
8.76 zł empik.pl
pdf
8.54 zł legimi.com
pdf
8.54 zł virtualo.pl
pdf
  6.00 zł
w programie Nexto Premium
9.30 zł nexto.pl
pdf
10.00 zł woblink.pl

Andrzej Te - inne e-booki

E-booki podobne do "Dzieci TV"