Wiek Krwi

Autor: Bogusław Wołoszański

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wołoszański

Oszczędzasz: 17%

Pięć lat zabrało Autorowi napisanie tej książki. Powstało dzieło, od którego trudno się oderwać.


Wydawałoby się, że wiemy już wszystko o wydarzeniach tamtego wieku. Że potrafimy zrozumieć mechanizmy, które pchały całe narody do krwawych wojen, niszczenia miast i niezrozumiałego okrucieństwa. Czy na pewno znamy pełny i prawdziwy obraz tego, co stało się w XX wieku?

Im bliżej naszego czasu, XXI wieku, pytań jest coraz więcej. A to dlatego, że rządy mocarstw uznają, iż wciąż trzeba chronić prawdę, gdyż jest zbyt cenna i groźna dla rządzących.

Dlatego możemy jedynie podejrzewać, że w 1980 roku bliski był wybuch trzeciej wojny światowej. Wskazują na to choćby wielkie ćwiczenia Układu Warszawskiego „Bariera 79” w 1979 roku, gdy sprawdzano scenariusz uderzenia na Zachód. Czy to wielka rewolucja „Solidarności” powstrzymała Kreml przed wydaniem rozkazu do ataku?

Warto podjąć próbę wyjaśnienia tego, co jest ważne dla zrozumienia XX wieku. Ta książka jest taką próbą, choć czasami Autor musiał wkraczać w obszar hipotez, jednakże bazujących na wynikach najnowszych badań historycznych o biegu wieku krwi.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 40,80

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 36,72 zł
(dla stałych klientów)
40,80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
46,55 zł swiatebookow.pl
mobi epub
49,00 zł virtualo.pl
mobi epub
39,00 zł
(z kodem prom.)
49,00 zł woblink.pl
mobi epub
49,00 zł publio.pl
mobi epub
49,00 zł legimi.com

Bogusław Wołoszański - inne e-booki

E-booki podobne do "Wiek Krwi"