ISBN:9788362041862

Anioł lewy, anioł prawy

Autor: Marian Kowalski

Wydawnictwo: Goneta

Stron: 268

Opłacalność: 5.18 zł/100 stron

Książka przygodowa z akcją rozgrywającą się w Polsce i na ukochanym przez Mariana Kowalskiego Czarnym Lądzie. Akcja rozpoczyna się, gdy chiefRup nocą w nigeryjskim porcie szuka dla siebie miejsca, w którym uwolniłby się od ciężaru przeżyć.
Tymczasem jego żona, Renata, w zachodnio-południowej Polsce, po utracie pracy, podobnie jak jej koleżanki, poszukuje różnych rozwiązań, by w końcu trafić pod górę z nazwą ptaka symbolizującego mądrość, czyli Wielką Sowę. Ratuje rozpitego teścia i po wielu perypetiach, łącznie z rozwodem, układa sobie życie od nowa.
W książce zjawia się też polska rodzina żydowska, zamieszkująca Nigerię od drugiej wojny światowej, dokąd trafia po marcowych wydarzeniach lat 1967/1968 w Polsce.
Renata odkrywa nie tylko piękno krajobrazu u podnóża Wielkiej Sowy, kulturową różnorodność tworzoną w przeszłości w tym regionie przez Czechów, Niemców, Żydów, Polaków, tragizm miejsc takich, jak wymarłe wsie dawnych tkaczy, sztolnie z ponurą historią w Masywie Włodarza, ale też odnajduje tu szansę dla siebie, teścia i małej, żebrzącej pod średniowiecznym pręgierzem w Bystrzycy Cyganki. Podobnie widzi przyszłość dla siebie Estera, tłumaczka literatury niemieckiej, która decyduje się współtworzyć z Renatą regionalną agencję wydawniczą „Wielka Sowa”.
Swoje miejsce odnajduje też wreszcie były mąż Renaty, chief Rup.
Najlepsza cena: Świat Ebooków
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 13.89 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
13.89 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
  9.06 zł
w programie Nexto Premium
14.04 zł nexto.pl

Marian Kowalski - inne e-booki

E-booki podobne do "Anioł lewy, anioł prawy"