Zaćmienie

Autor: Marta Magaczewska

Wydawnictwo: Janka

Stron: 176

Opłacalność: 5.99 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

„Ta historia pana zmieni” – powiada jeden z bohaterów powieści do mężczyzny, szukającego miałkich atrakcji na plaży. Zmieni, czyli otworzy oczy na świat inny, świat intrygujący, bo przesycony tajemnicą, świat nie z tej ziemi.

Literatura rozrywkowa oferuje dziś wiele takich światów-półproduktów, światów-wytworów nowoczesnych technologii. Tyle że zwykle gubi się w nich człowiek. Marta Magaczewska całą siłą sugestywnego pióra buntuje się przeciw tej tendencji: przeciw uprzedmiotowieniu człowieka, przeciw traktowaniu kobiety jako rozrywki, przeciw miłości jako zetknięciu naskórków, jak pewien typ relacji męsko-damskiej trafnie określił Chamfort. Autorka Zaćmienia umieszcza swych bohaterów wśród malowniczych pejzaży Bretanii, ale uwagę koncentruje nie na egzotyce przyrody, lecz na pełnym napięcia byciu – gestach, słowach i milczeniu – mężczyzny i kobiety. Tworzy obraz zagadki nietypowej, dowodzi tego, że nieogarnionym i niepoznawalnym kosmosem potrafi być jedna drobna, krucha ludzka istota dla drugiej.

Bohaterka powieści – Lydia-Mara-Vivienne – jak ptak niebieski wyrywa się w przestworza i właśnie tym swoim istnieniem na granicy światów przyciąga i zastanawia. Czy mężczyźnie, który zechce jej towarzyszyć, zdoła uświadomić, czym jest prawdziwa miłość, czy też – kaleka i niezdolna do uznania ziemskich praw ciążenia – stanie się jeszcze jednym wcieleniem femme fatale?

 

Zaćmienie to moje poszukiwanie duchowości, bardzo niedoskonałe; najprościej byłoby uwierzyć w Boga. Skoro jednak tego się nie potrafi, szuka się nadprzyrodzonych sił w żywiołach, magnetycznych związków między ludźmi a kosmosem, by przynajmniej nie widzieć świata jako chaosu, a siebie samego jako przypadku.
(od Autorki)

Najlepsza cena: Rawelo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 10,55

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub pdf
10,55 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub pdf
  8,12 zł
w programie Nexto Premium
12,85 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
10,55 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
od 9,74 zł
(dla stałych klientów)
10,82 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
11,32 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
12,85 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
13,53 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
13,53 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
13,53 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
13,53 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
13,53 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
12,20 zł zinamon.pl
bez DRM epub
12,20 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Zaćmienie"