Przystanek Kostaryka

Autor: Grażyna Obrąpalska

Wydawnictwo: Janka

Stron: 192

Opłacalność: 5.46 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Grażyna i Jacek Obrąpalscy zamieszkali w kostarykańskim Atenas w 2007 roku, opuścili je w 2010. Kupili działkę, zbudowali dom, założyli i pielęgnowali ogród. Zaprzyjaźnili się z sąsiadami. W nowych realiach uczyli się życia skutecznego. Nie tylko podziwiali Kordyliery z tarasu swego domu, ale też na śmierć i życie walczyli z prawami tropikalnej natury, wpadali w pułapki codzienności, doświadczyli, czym w praktyce jest pura Vida.

Relacja Obrąpalskiej jest opowieścią bez złudzeń. Przedstawiając również migawki z wyjazdów do Nikaragui i Panamy, autorka posługuje się wyrazistą kreską, odkrywa wzajemne związki między sąsiadami – polityczne, ekonomiczne, kulturowe. Pisze jak ktoś, kto wie, że nie tak blisko do raju.

Przystanek Kostaryka to pierwsza pozycja wydawnictwa JanKa z serii książek-relacji, pisanych nie przez podróżników czy reporterów, lecz przez ludzi, którzy próbują żyć jak tubylcy, doświadczyć tego, co opisują.


To jest książka o podróży, która stała się książką o przyjaźni. Nie o zaliczaniu krajów, chociaż zobaczyłam ich sporo. Lecz o tym, jak my zmieniamy świat i jak świat zmienia nas. Nie ma już naszego domu w Kostaryce, ale są w niej ciągle nasi przyjaciele. I to do nich wracam.
Grażyna Martenka-Obrąpalska

To snuta niespiesznie narracja o przenikaniu świata, jaki trudno nazwać rajem na ziemi, a jednak przez chwilę się nim staje. Bez egzaltowanych uogólnień, bez chwytających za serce i wyobraźnię środków typowego reportażysty. Bez czynienia z tej opowieści niczego więcej niż historii o tym, w jaki sposób przez trzy lata autorka wraz z mężem mierzyła się z trudami życia w kraju co najmniej specyficznym. Nazywanym „Szwajcarią Ameryki Środkowej”, ale to miano – jak wiele różnych mitów – zostanie w książce Obrąpalskiej skonfrontowane z trudami życia codziennego gringo, dla których Kostarykańczycy są otwarci i mili, ale którym ich wielka kostarykańska rodzina nigdy nie uchyli drzwi na tyle, by przestali być obcy; jakkolwiek poważani, lubiani i cenieni…
Jarosław Czechowicz

Grażyna Martenka-Obrąpalska urodziła się w Szczecinie, przeważającą większość życie spędziła, podróżując po świecie. Absolwentka Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wydała dwa tomy wierszy, jedną powieść, sporo drobiazgów literackich. Obecnie mieszka w USA, w Północnej Karolinie.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 10,49

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub pdf
od 9,44 zł
(dla stałych klientów)
10,49 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub pdf
10,55 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub pdf
10,82 zł bezdroza.pl
bez DRM mobi epub pdf
11,32 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
12,85 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub pdf
od 6,99 zł
(w abonamencie)
13,53 zł legimi.com
bez DRM mobi epub pdf
13,53 zł publio.pl
bez DRM mobi epub pdf
13,53 zł virtualo.pl
bez DRM epub pdf
10,55 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  8,12 zł
w programie Nexto Premium
12,85 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
13,53 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
13,53 zł empik.pl
bez DRM mobi
12,20 zł zinamon.pl
bez DRM epub
12,20 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
12,20 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Przystanek Kostaryka"